עסקאות נדל"ן הן עסקאות בעלות משמעות רבה, עסקאות שנושאות בחובן הון עצמי רב וסיכון גדול יותר מכל עסקה אחרת. על כן, ישנה חשיבות לבצע עסקאות נדל"ן ביתר זהירות ועם היוועצות בטובי המומחים בתחום. אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר איתם יש להיוועץ לפני עסקאות נדל"ן הוא עו"ד מקרקעין. הסיבה לכך היא שעורך דין בעל ניסיון במקרקעין יוכל להכווין אתכם בשלבים השונים ולסייע לכם במגוון אופנים, החל מניסוח החוזה, תשלום ההיטלים ועד המכירה או הרכישה הסופית.

מאת: עורך דין דודי מאור

בטאבו, תשלומי מיסים ועריכת החוזה – עסקאות נדל"ן

השלבים המשמעותיים אותם יש לעבור הם רישום בטאבו, תשלומי מיסים ועריכת החוזה.

  • ייעוץ מקצועי – עו"ד מקרקעין יכול להכווין את מי שמעונייi לבצע עסקאות נדל"ן בכל התחומים. למעשה, במסגרת עסקאות נדל"ן יש לעבור מספר שלבים שקשורים לכמה גורמים וביניהם, מנהל מקרקעי ישראל, וועדה מחוזית, בנק, הרוכש או המוכר וכדומה. בנוסף, יש לשלם מיסים ולנסח חוזה מכירה או רכישה. על מנת להגן על האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר, מומלץ להתייעץ עם עו"ד מקרקעין.
  • הכוונה ותשלום – במסגרת עסקת נדל"ן, בין אם מדובר ברכישה של קרקע או של דירה, יש לשלם מספר היטלים כמו מס שבח והיטל השבחה. כמו כן יש לבחון אם הנכס הוא מעוקל ולרשום אותו בטאבו. את כל אלו אדם מן הישוב לא ידע לעשות כראוי וליווי של עו"ד מקרקעין יוכל לסייע לו.
  • ניסוח חוזים – החוזה הוא אבן היסוד של עסקת נדל"ן ומסדיר בתוכו את כל התנאים למכירה או לרכישה של הנכס. על מנת להגן על האינטרסים שלכם, ישנה חשיבות רבה להיוועץ בעו"ד מקרקעין ולנסח עימו את החוזה.

מוזמנים לפנות בכל שאלה