בחלק מעבירות התנועה נהג עלול לקבל נקודות חובה לצד קנס כספי.

כיצד פועלת שיטת הניקוד החדשה?

שיטת הנקודות החדשה פועלת באופן הדרגתי. כל נהג שיצבור עד 20 נקודות נהיגה, הנקודות שלחובתו לא ימחקו במשך שנתיים, נהג שיצבור מעל 22 נקודות תעבורה  – הנקודות שצבר לחובתו לא יימחקו במשך 4 שנים רצופות. על מנת שנהג יוכל למחוק את הנקודות שעומדות לחובתו, על הנהג לעבור אמצעי תיקון שיוטל עליו על ידי משרד הרישוי מעת לעת בהתאם למספר הנקודות תעבורה שצבר.

אמצעי תיקון

להלן רשימה של אמצעי תיקון לצורך מחיקת נקודות תעבורה:

  • אמצעי תיקון מסוג: קורס נהיגה מונעת בדרך כלל יוטל על נהג שצבר עד 12 נקודות חובה.
  • אמצעי תיקון מסוג: "מבחן תיאוריה" – עיוני.
  • אמצעי תיקןו מסוג: מבחן "טסט" – מעשי.
  • אמצעי תיקון מסוג: פסילת רישיון נהיגה של נהג לתקופה קצובה ובהתאם לעמידה בתנאים שנקבעו.

שלילת רישיון

רוב הנהגים חוששים ממצב בו יישלל רישיון הנהיגה שלהם בשל מספר רב של נקודות נהיגה לחובתם, לכן חשוב כי כל נהג בישראל שמעוניין לשמור על רישיון הנהיגה שלו יקפיד להיות מעודכן כמה נקודות זה שלילה. נהג שצבר 36 נקודות ויותר רישיון הנהיגה שלו יפסל באופן מיידי לתקופה של שלושה חודשים.

ישנן עבירות חמורות אשר יגרמו לשלילת רישיון באופן אוטומטי ללא כל קשר למספר הנקודות שצבר הנהג לחובתו, מדובר בעבירות כגון נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

אחת השיטות שבהן נוקטים הנהגים הישראלים על מנת להפחית את מספר נקודות החובה, כדי להימנע משלילה,  הינה ניהול הליך תביעה כנגד כמה נקודות זה שלילה. במידה ורישיונכם נשלל, באמצעות פורטל עורכי הדין דין- נט תוכלו לקבל את כל המידע הרלוונטי ולייצור קשר עם עורך דין.

לקריאה נוספת בנושא היכנס למאמרים הבאים

קבלת רישיון נהיגה לאחר שלילה

נהיגה בזמן פסילה

עורך דין המתמחה בשאלה כמה נקודות זה שלילה

במידה והורשעתם בעבירות תעבורה חמורות או במידה ורישיונכם עומד להיפסל בשל מספר רב של נקודות חובה לפי שיטת הניקוד החדשה, אל תהססו לפנות לעורך דין הבקיא בתחום התעבורה. במקרים בהם פונים לעורך דין בהקדם, עורך הדין יסייע לכם להגיש עתירה כנגד כמה נקודות זה שלילה ובכך להפחית את נקודות החובה, דבר אשר עשוי למנוע את שלילת רישיון הנהיגה שלכם.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתעבורה ושלילת רישיון נהיגה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר ביניכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ