ירושה לידועה בציבור

חוק הירושה הוא החוק הרלוונטי בנושא זכויות ידועה בציבור, חוק הירושה מתייחס לשני מצבים של ירושה לטובת עיזבונו של אדם: מצב אחד הינו מצב בו המנוח הותיר אחריו צוואה לפיה יתחלק העיזבון בעת מותו, המקרה השני בו לא הותיר המנוח צוואה ועל היורשים להתחלק בעיזבון בהתאם לחוק הירושה.

צוואה

במקרה בו מנוח הותיר אחריו צוואה בעת מותו עיזבונו יתחלק בין יורשיו בהתאם לאמור בצוואותו, כך גם במקרה של ידועה בציבור ירושה. במידה והמנוח ציווה בצוואתו כי חלק מיורשיו הינה בת זוגתו הידועה בציבור תוכל בת הזוג להינות מחלקה בעיזבון.

לקריאה נוספת על צוואות

ביטול צוואה

צו קיום צוואה

התנגדות לצוואה

ירושה לידועה בציבור

חוק הירושה

אם בן הזוג הלך לעולמו ולא הותיר אחריו צוואה, עיזבונו יתחלק בין יורשיו בהתאם לחוק הירושה. במקרים אלה במידה והמנוח הותיר אחריו בת זוג ידועה בציבור, בת הזוג תוכל להתחלק עם יתר העיזבון בירושה במידה ובת הזוג תוכיח כי מערכת היחסים בינה לבין המנוח עומדת בהוראות סעיף 55 לחוק הירושה.

עורך דין העוסק בירושה לידועה בציבור

לצורך עמידה על זכויות הידועה בציבור במקרה של פטירת בן הזוג פנו לעורך דין מומחה העוסק בתחום הצוואות והירושות. במקרה שיתר העיזבון מתנגד לחלוקת העיזבון עם בת הזוג הידועה בציבור עורך דין בעל ניסיון וידע משפטי נרחב בנושא צוואות וירושות ינהל תביעה לירושה בידועה בציבור בבית המשפט לענייני משפחה לצורך מיצוי כל זכויות האישה.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בירושות וצוואות באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין עורך דין מקצועי בתחום במהירות וללא התחייבות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה