ימי אבל לעובד

זכאות העובדים לניצול ימי חופשה בתשלום בגין אירוע מוות של קרובי משפחה מדרגה ראשונה מוגבלת לניצול של עד שבעה ימים קלנדריים. במקרים בהם העובדים מועסקים רק בחלק מימי השבוע, העובדים יוכלו לנצל ימי אבל לעובד רק בגין אותם ימים בהם הם היו אמורים לעבוד ונאלצו להיעדר ממקום עבודתם בעקבות ימי האבל.

חובת אבלות

הזכאות לניצול ימי אבל לעבוד הינה לכל עובד אשר מועסק במקום עבודתו לפחות כשלושה חודשים, העובד מבקש ממעסיקו לקיים את חובת האבלות על פי דתו או מנהגו ורק במקרים בהם מדובר במות קרוב משפחה מדרגה ראשונה. החוק מגדיר קרוב דרגה ראשונה הינו: הורים, ילדים, בני זוג ואחים.

המעסיקים מחויבים על פי חוק בישראל לשלם לעובדים את משכורתם בגין ימי האבל, לא יותר מ-7 ימים הכוללים גם ימי מנוחה שבועית.

חופשה שנתית וימי אבל

במקרים בהם חופשתו השנתית של העובד חופפת לימי האבל שלקח העובד, תקופת האבל תפסיק את ימי החופשה השנתית ולא תספר כימי חופשה שנתית. דהיינו ימי האבל יבואו בנוסף לימי החופשה השנתית המגיעה לעובד, ראה בעניין זה חוק חופשה שנתית תשי"א – 1951.

לקריאה נוספת על זכויות עובדים

זכויות עובדי קבלן

מחלת הורה

דמי מחלה

עורך דין העוסק בזכויות ימי אבל לעובד

לכל שאלה בקשר לניצול זכויותיכם לקבלת ימי אבל לעובד, או בכל מקרה בו המעסיק מסרב לשלם שכר בעבור ימי אבל המגיעים לעובד בשל מות קרוב ממשפחה מדרגה ראשונה, אל תהססו פנו לעורך דין העוסק בדיני עבודה. עורך הדין יבדוק האם המעסיק פגע בזכויותיכם וישקול הגשת תביעה לניצול ימי אבל לעבוד כנגד מעסיק מפר חוק.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני עבודה וניצול ימי אבל לעובד באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ