מהי חקירת יכולת?

רבים הנקלעים לחובות מקבלים הודעה מבהילה מההוצאה לפועל, אשר מבשרת להם כי נפתח נגדם תיק בהוצל"פ וכי אם לא יסדירו את חובם יתחילו להתנהל נגדם סנקציות חמורות.

בין הסנקציות הללו מצויים עיקול חשבון הבנק, עיקול המשכורת, תפיסת הרכב, צו איסור יציאה מהארץ, עיקול מיטלטלין ועוד שורה ארוכה ובלתי נעמה של הליכים שמבצעת ההוצאה לפועל מול חייבים, כדי לאלץ אותם לשלם את חובם.

חוב זה רק הולך ותופח מאחר ומצטרפות אליו גם ריביות גבוהות מאד של ההוצאה לפועל, כמו גם שכר טרחת עורכי הדין של ההוצאה לפועל והוצאות נוספות.

גם אם נדמה לך שעולמך חרב עליך והטבעת מתהדקת סביבך, חשוב שתדע שיש מוצא וישנם פתרונות שתוכל למצוא אותם ואף ליישם אותם בעזרת סיוע של עורך דין המומחה בדיני הוצאה לפועל ומכיר את המערכת היטב.

אחת הדרכים להסדיר את החובות ולעתים אף למחוק אותם כליל היא הכרזה שלך כי אין באפשרותך להסדיר את החובות מאחר ואין לך את היכולת הכלכלית לעשות זאת.

כדי לוודא את אמיתות דבריך, תוזמן למשרדי ההוצאה לפועל שם תעבור חקירת יכולת, כלומר דבריך ייבדקו וייחקרו. החקירה מתבצעת באמצעות בחינה של כל מקורות ההכנסה שלך, דפי חשבון הבנק שלך, עם פירוט חסכונות ופיקדונות, בחינה של הנכסים שבבעלותך, בארץ או מחוצה לה ועוד.

לאחר שיובהר להוצאה לפועל מעל כל צל של ספק כי אכן, אין באפשרותך לעמוד בהחזרים הגובהים, תתבצע שורה של הקלות, למשל איחוד התיקים של בהוצאה לפועל וקביעת סכום חודשי בהתאם ליכולותיך, אותו תשלם להוצאה לפועל ובתמורה לא יעוקל חשבונך, או הליך פשיטת רגל שלאחר תקופה תוכל לבקש הפטר ומחיקת כל החובות ולהתחיל מחדש, ועוד אופציות נוספות.

טופס בקשת חייב

כדי שתוכל להגיע חקירת יכולת בהוצאה לפועל, עליך למלא טופס בקשת חיי. החייב הוא אתה, המבקש לעמוד לחקירה כדי למצוא פתרון למצבך.

את הטופס תוכל למצוא באתר ההוצאה לפועל, למלא אותו ולהעביר אותו ללשכה הקרובה למקום מגוריך.

חשוב מאד שבעת מילוי הטופס ילווה אותך עורך דין הוצאה לפועל, מאחר ואין הזדמנויות שניות וכל טעות עלולה לחרוץ א גורלך ועתידך הכלכלי.

לא רק זאת, עם עו"ד מוסמך ובעל נסיון, תוכל למצוא פתרונות נוספים להסדר חובך.

באתר דין נט תוכל למצוא עורך דין מקצועי, מנסה ובעל היכרות מעמיקה עם ההוצאה לפועל, על כל דיניה, חוקה ואופן פעולת מוסד זה.

מלא את פרטיך בטופס ההתקשרות המקוון ועורך דין מוסמך באזור מגוריך ישמח ללוות אותך בכל התהליך.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ