חישוב שעות עבודה

אחד הדברים המסקרנים ביותר במקום עבודה הוא כמה תהיה המשכורת נטו. עובדים חדשים שמקבלים הצעה לשכר מסוים, לא תמיד מבינים את סכום הורדות החובה שמשמשים לתשלום מיסים שונים מחד והפרשות לתגמולים שונים מאידך וכיצד מחושבות השעות הנוספות, כמותם גם עובדים וותיקים שלא מבינים את תלוש המשכורת שלהם במלואו.

המרכיבים הללו הם אלו שיוצרים את ההבדל בין משכורת הברוטו לבין הנטו, כלומר, כמה מקבל אדם בכל חודש, אחרי כל הניכויים משכרו.

חישוב שעות עבודה אינו מורכב אולם יש לתת את הדעת לכל המרכיבים שכלולים במשכורת. החישוב מורכב בראש ובראשונה מחובות המס. עפ"י פקודות מס הכנסה, כל אזרח המקבל שכר חייב בתשלום מס הכנסה. מס זה מנוכה ממשכורתו והוא מחושב לפי מדרגות מס שקבע מס הכנסה.

מדרגות אלו מגדירות את אחוז המס בהתאם לרמת השכר שאתה מקבל. כלומר, ככל שמשכורת הברוטו שלך תהיה גבוהה יותר, גם מס ההכנסה יהיה גבוה יותר. למשל, בגין שכר מינימום, יחויב העובד בעשרה אחוז מס, בעוד ששכר חודשי בין 14 אלף ל- 20 אלף ₪ יחויב בעשרים ואחד אחוזי מס וכן הלאה.

חישובי שכר

מרכיב נוסף של חישוב שכר הוא נקודות הזיכוי. נקודות אלו ניתנות על ידי רשויות המס בהתאם למספר פרמטרים שמטרתם להקל על פלחי אוכלוסיה מסוימים. כל נקודת זיכוי שווה כמאתיים ₪. ככל שתצבור יותר נקודות זיכוי, כך יקטן אחוז המס אותו תידרש לשלם.

הפרמטרים אשר מקנים נקודות זיכוי הם מצב העובד, למשל אם הוא חייל משוחרר, משפחה חד הורית, הורים לילדים מוגבלים או בעלי לקות מסויימת, תושבי עיירות פיתוח, משלמי מזונות, סטודנטים ועוד.

חישוב השכר מתבצע על ידי חישוב שכר הברוטו פחות מדרגת המס שלך וקיזוז נקודות הזיכוי להן אתה זכאי. מומלץ לבדוק כי אכן רשומות לך נקודות זיכוי אלו והאם אתה יכול לקבל נקודות זיכוי נוספות ולהקטין את שיעורי המס שאתה משלם.

חישוב שכר עבודה

קיימים עוד ניכויים שמקוזזים מהמשכורת, ביניהם ביטוח לאומי ומס בריאות, בהם מחויב כל אזרח במדינה, כולל מובטלים, הפרשות לתגמולים, כמו קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ואחרים, בהתאם לסיכום עם המעסיק, אשר גם הוא מפריש סכום חודשי קבוע לטובת תגמולים אלו.

מחשבון משכורת

דרך קלה ומהירה יותר לחישוב שכר היא באמצעות מחשבון משכורת, אותו ניתן למצוא ברשת האינטרנט. זוהי תוכנה שמאפשרת לעובדים, וגם למעסיקים, לבצע חישובים מדויקים של השכר, כולל המיסים, נקודות הזיכוי ופרמטרים נוספים ולקבל את תוצאת הנטו של המשכורת.

חילן חישוב שכר

אחת מהתוכנות המשמשות לחישוב המשכורת היא תוכנת חילן חישוב שכר. זוהי תוכנה אמינה וותיקה שגם מנהלי חשבונות עושים בה שימוש, בשל חישוב מדויק של כל הפרמטרים המרכיבים את השכר, כולל חישוב נקודות הזיכוי ומרכיבים נוספים, כמו שווי רכב, דמי הבראה וכדומה.

עם מחשבון חישוב שכר חילן ניתן לקבל תמונת מצב מדויקת של שכרך לאורך כל השנה.

אם עולה בך החשש שהשכר שלך אינו מחושב כפי שהוא צריך להיות מחושב, תוכל לבדוק אותו באמצעות מחשבון לחישוב משכורת ואף להתייעץ עם יועץ מס או אפילו עורך דין לדיני עבודה, שיוכל לסייע לך לתבוע את המגיע לך, זאת במידה ונעשה לך עוול.

כדי למצוא עורך דין כזה, מומחה בענייני עבודה ובעל ניסיון בתחום, תוכל להשתמש בשירותי פורטל עורכי הדין, דין – נט ולקבל ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי במידה ועולה הצורך.

מלא את פרטיך בטופס המקוון שבאתר ועורך דין מומחה באזור מגוריך ישוב אליך במהירות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ