חישוב מס

פעמים רבות נשאלת השאלה איך מבצעים חישוב מס הכנסה? נקודת המוצא היא כי חישוב מס הכנסה לשכיר וחישוב מס הכנסה לעצמאי ייעשו באותו האופן: יש לחשב את ההכנסה החייבת בתשלום מס הכנסה בהתאם לחישוב מדרגות מס הנקבעות בכל שנת מס, ניתן להיעזר בסימולטור לחישוב מס הכנסה.

החזרי מס

עובדים אשר שילמו מס הכנסה ביתר יהיו זכאים לקבל החזרי מס הכנסה בסוף שנת המס. ניתן לקבל החזרי מס הכנסה עד שש שנים באופן רטרואקטיבי. בקשה להחזר מס על ידי עובדים שכירים תוגש יחד עם חישוב החזר מס שניתן לערוך באמצעות סימולטור החזרי מס, הבקשה תוגש על גבי טופס מספר 135 וטופס 106, לעומת זאת, בקשה להחזרי מס של עובדים עצמאיים תוגש על גבי טופס 1301.

נקודות זיכוי מס הכנסה

מדובר בסכום שיקוזז מתשלומי מס הכנסה בשנת מס. נכון לשנת 2016 ערכה השנתי של נקודת זיכוי של עובד עומדת על 2,592 ₪ (216 ₪ בחודש), גם בשנים קודמות ערך נקודות הזיכוי עמד על סכומים זהים, למשל: ערך נקודות זיכוי מס הכנסה 2013 ו-2014 עמד על 2,616 ₪ בשנה (218 ₪ בחודש).

מחשבון החזר מס

על מנת לערוך בדיקת החזר מס לעובדים השכירים והעצמאיים ניתן להיעזר בסימולטור החזר מס המצוי באתר של רשות המיסים, להלן קישור למחשבון החזרי מס. תוצאות חישוב החזרי מס הכנסה מחשבון תלויים בכמה גורמים, כגון: מס הכנסה משכורת, הוצאות שונות וכדומה.

לאחר הדמיית מחשבון מס הכנסה לשכירים או עצמאיים תתקבל אצל הנישום תוצאת חישוב החזרי מס המגיעים לו משנת המס הקודמת, אשר ניתן יהיה להגישה על הדיווח ללשכת מס הכנסה לצורך קבלת תשלומי החזרי מס.

מחשבון מס הכנסה

על מנת לערוך חישוב מס שנתי יש להיעזר במחשבון מדרגות מס, ישנם עובדים מסוימים שבהתאם להכנסותיהם לצורך מס הכנסה חישוב יאלצו קודם לערוך חישוב תיאום מס, ניתן להיעזר בסימולטור תיאום מס המצוי באתר של רשות המיסים.

חישוב מס הכנסה חודשי ייעשה בהתאם להכנסתו החודשית של הנישום. הכנסתו החודשית של הנישום לצורכי מס תהא סך כל התשלומים לרבות הטבות ששולמו לנישום פחות כל התשלומים הנחשבים תשלומים פטורים ממס הכנסה, בהתאם למדרגות מס השכר בשיעורים שנקבעו באותה שנת המס.

מס הכנסה סימולטור

על מנת לייעל את אופן חישוב תשלומי מס הכנסה, ניתן להיעזר במחשבון לחישוב מס הכנסה המצוי באתר של רשות המיסים. ניתן לבצע גם סימולציה מס הכנסה לעובדים שכירים באמצעות סימולטור מס הכנסה לשכירים אשר מצוי גם הוא באתר של רשות המיסים. באמצעות פורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לקבל את המענה המהירה ומרב המידע מטובי עורכי הדין העוסקים בתחום.

מס שכר

מס שכר הינו מס המוטל מכוח חוק מס ערך מוסף והוא יוטל על שני סוגי מעסיקים:

  1. מעסיק שהינו בעל מוסד ללא כוונת רווח יזכה לפטור מתשלום מס שכר עד לתשלום שכר עובדים בסכום מצטבר של 180,117 ₪. מעל סכום זה יוטל מס שכר בשיעור של 7.5% על המעסיק.
  2. מעסיקים שהינם מוסדות מסוג בנקים, חברות ביטוח, בורסה, קרנות נאמנות וכדומה, ישלמו מס שכר ורווח בשיעור מס העומד על 17% (נכון לשנת המס 2016) מסך השכר ששולם ומסך הרווח שהופק.

לקבלת מידע נוסף בתחום, קראו את המאמרים הבאים

מס הכנסה על פנסיה

פטור ממס הכנסה

עורך דין העוסק בחישוב מס הכנסה

במידה ואתם מעוניינים לערער על תשלומי מס הכנסה אשר נקבעו לכם בשנת מס או במידה ואתם שוקלים להגיש עתירה בגין חישוב מס הכנסה, פנו עוד היום למיטב עורכי הדין. באמצעות השארת פנייה בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לייצור קשר עם עורך דין העוסק בתחום המיסים, עורך הדין אשר יסייע לכם להתמודד מול רשויות המס אשר גבו מס ביתר.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה במיסים, לרבות חישוב מס הכנסה, באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר ביניכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ