לא קיים חוק מס שבח והחוק הקובע הינו חוק מיסוי מקרקעין כולל הוראות כיצד יש לחשב את מס שבח מקרקעין ובאיזה שיעורים יש לשלם מס שבח במכירת דירה. יש לציין כי דיווח למס שבח משתנה ממוכר למוכר בהתאם לסכומי העסקה. עד לשנת 2014 חוק מיסוי מקרקעין העניק פטורים שונים במצבים מסוימים למוכרי הדירות מתשלום מס שבח, החל משנת 2014 נכנסה רפורמה חדשה במקרקעין והפטורים מתשלום מס שבח צומצמו.

חישוב מס שבח מקרקעין

בכדי לענות על השאלה כמד משלמים מס שבח יש לערוך מיסוי מקרקעין חישוב מס שבח לפי הוראות חוק מיסוי מקרקעין. הוראות מס שבח מתחלקות ל-2 :

  • מוכר דירה יחידה שבבעלותו- מוכר זה היה פטור מתשלומי מס שבח בתנאי שאותו מוכר מחזיק את הדירה אותה הוא מבקש למכור במשך 18 חודשים לפחות לפני יום מכירת הדירה.
  • מוכר בעל 2 דירות לפחות או יותר- על מוכר זה יוטלו תשלומי מס שבח על דירה שנייה ויותר בשיעורים של  25% מהשבח שנוצר למוכר בעת מכירת הנכס.

חישוב מס שבח

דיווח מס שבח

לאחר ביצוע עסקת מכר מקרקעין ועד 45 ימים מיום חתימת הצדדים על הסכם המכר, על מוכר חלה חובה להגיש טופס דיווח מס שבח למשרד מיסוי מקרקעין באזור בו מצוי הנכס הנמכר, לנוחיותכם מצורף קישור למס שבח מקרקעין טפסים.

לקבלת עזרה או תיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין מקרקעין המתמחה בתביעות וחשיבו מס שבח מקרקעין מלאו את טופס צור הקשר המצא באתר.

מוזמנים לפנות בכל שאלה