בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו להתייעץ עם עורך דין בעלי ידע וניסיון רב בדיני עבודה, השאירו את הפרטים שלכם בטופס המקוון ועורך הדין שלנו יחזר אליכם תוך זמן קצר. ייעוץ ראשוני חינם ולא מחייב.

חישוב הלנת שכר

עובד שלא קיבל את שכרו מהמעסיק בתוך תשעה ימים מהמועד הקבוע לקבלת השכר, זכאי להגיש תביעה להלנת שכר פיצויים. לא קיים חוק הלנת שכר והחוק הקובע בעניין זה הינו חוק הגנת השכר, סעיף 17 לחוק.

בהתאם להלנת שכר חוק, גובה הפיצוי בגין הלנת שכר עומד על גובה של 5% מהשכר החודשי לשבוע הראשון של הלנת השכר, וכ-10% מהשכר בשבועות שאחרי השבוע הראשון או בתוספת של 20% הצמדה וריבית, הגבוה מביניהם הוא הקובע. לנוחיותכם ראו מחשבון הלנת שכר.

תביעה לקבלת פיצויי הלנת שכר

לאחר היום התשיעי של הלנת השכר העובדים זכאים להגיש תביעה בגין הלנת שכר לצורך קבלת פיצויי הלנת שכר, בנוסף העובדים זכאים להגיש תלונה כנגד המעסיק בפני היחידה לאכיפת חוקי עבודה במשרד הכלכלה. כל שכר עבודה שלא שולם לעובד, עובד זכאי לתבוע עד שבע שנים באופן רטרואקטיבי. התביעה תוגש לבית הדין האזורי לעבודה בהתאם לסמכות השיפוטית על גבי טופס תביעה לתשלום שכר עבודה.

הלנת תשלום כספים לביטוח פנסיוני וקרן השתלמות

חוק הגנת השכר מסדיר גם את נושא אי תשלום כספים לביטוח הפנסיוני של העובד וקופות הגמל על ידי המעסיק, במקרים אלה לאחר 21 ימים בהם המעסיק לא העביר את כספים לקופות הביטוח של העובד מהיום בו השכר הולן ייחשבו גם סכומים אלה ככספים מולנים על ידי המעסיק.

הפרת חובת הפרשה לביטוחי העובד גם היא מזכה את העובד בפיצויים בגין הלנת שכר וכן מדובר בעבירה פלילית חמורה של המעסיק.

לקריאה נוספת על זכויות עובדים

זכויות עובדי מדינה

חישוב שעות עבודה ושכר

עורך דין העוסק בחישוב הלנת שכר

במידה והמעסיק שלכם פגע בזכויות המגיעות לכם על פי דין, במידה ובוצעה נגדכם עבירה של הלנת שכר אל תהססו! פנו לעורכי הדין המומחים של פורטל דין נט. עורך הדין יפנו למעסיק וידרשו את המגיע לכם בצרוף פיצויים, במידת הצורך עורך הדין ישקל הגשת תביעה בגין פיצויי הלנת שכר תוך חישוב הלנת השכר.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני עבודה באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין עורך דין מקצועי בתחום זה במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ