חופשה לרגל חתונה

קבלת ימי חופש חתונה איננה מעוגנת בחוקי העובדה השונים, והעניין נתון לשיקול דעתו של המעסיק, כאשר רוב המעסיקים יחייבו את העובד לקחת את ימי חופשה חתונה על חשבון ימי החופשה השנתית של העובד.

הסכמים קיבוציים

במקומות עבודה בהם העובדים נהנים מהסכמים קיבוציים ייתכן והעובדים יהיו זכאים להיעדר לצורך חתונה ולקבל תשלום עבור ימי היעדרות אלה מעבר לימי החופשה הרגילים המגיעים לעובד. לדוגמא, צו הרחבה בענף השמירה מאפשר יציאה לימי חופשה חתונה של העובד ובני משפחתו, במקרים בהם העובד מתחתן בעצמו מגיעים לו שלושה ימי חופשה, במידה ואחת מילדיו מתחתן מגיע לעובד יום חופשה אחד.

חוק חופשה שנתית

חוק חופשה שנתית מעבודה קובע כי כל עובד זכאי לחופשה שנתית בתשלום בהתחשב בוותק שצבר העובד במקום עבודתו. מעסיקים שלא יכבדו את חוקי העבודה בנושא חופשה שנתית לעובד מסתכנים בהפרה חמורה של חוקי העבודה וניתן יהיה להגיש נגדם תלונה ליחידת האכיפה במשרד הכלכלה.

עובד שבמהלך כל השנה לא ניצל את ימי החופשה המגיעים לו, במהלך החודש האחרון של השנה או במהלך השנה הבאה, רשאי לקבל את ימי החופשה המגיעים לו עבור אותה שנה שלא ניצל בה את ימי החופשה השנתית המגיעים לו על פי חוק.

חוזים אישיים

במקומות עבודה במסגרתם העובדים כפופים לחוזה עבודה אישי ולא חלים על העובדים הסכמים קיבוציים, העובדים יכולים לדרוש להסדיר מראש ובהסכמה כי בעת יבקשו לצאת לחופשה לרגל חתונה עבור העובד או עבור בני משפחתו, הדבר יתאפשר מבלי לפגוע בימי החופשה שנתית של העובד.

לקריאה מורחבת על זכויות עובדים בישראל

עבודה בשבת

חופשת מחלה עקב מחלת ילד

עורך דין העוסק בחופשה לרגל חתונה

אם יש לכם שאלות בקשר לזכויותיכם במקום העבודה, או בקשר לכמה ימי חופשה מגיעים לכם לרגל חתונה, פנו לעורך דין העוסק בדיני עבודה. עורך דין בעל ניסיון וידע משפטי בנושא יכוון אתכם באילו פעולות לנקוט על מנת למצות את מלוא זכויותיכם המשפטיות בהתאם לחוקי העבודה השונים, לרבות הגשת תביעה לניצול חופשה לרגל חתונה בהתאם לימי החופשה השנתית.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני עבודה וחופשה לרגל חתונה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ