כיצד פותחים תיק לגביית מזונות בהוצאה לפועל?

לזוכה אשר מעוניין לפתוח תיק לצורך גביית חוב מזונות, ישנן שתי דרכים לפתיחת התיק בלשכת ההוצאה לפועל:

  • גביית חוב מזונות כתיק רגיל בהוצאה לפועל.
  • גביית חוב מזונות במסלול מזונות של ההוצאה לפועל.

מזונות כתיק רגיל- תיק מזונות אשר נפתח במסלול הרגיל של ההוצאה לפועל יתנהל באותם לוחות זמנים כשאר תיקי ההוצאה לפועל.

מזונות במסלול מזונות- מסלול בו לשכת ההוצאה לפועל מבצעת את פסק הדין למזונות תוך התערבות מינימאלית ביותר רק במידה וההתערבות הכרחית, במסלול זה לרוב אין צורך בסיוע של עורך דין לזוכה והזוכה יגיב רק על בקשות המצריכות תגובה.

פתיחת הליך במסלול מזונות

על מנת לפתוח תיק בגין חוב מזונות בהוצאה לפועל על הזוכה למלא ולהגיש: טופס 207- לביצוע פסק דין בעניין מזונות, טופס 208- דף קרן לתיק מזונות, טבלת פירוט דמי מזונות, טבלת הוצאות חריגות, לצרף את פסק הדין במקור, לצרף צילום תעודת זהות וייפוי כוח של עורך דין מייצג במידה והזוכה מיוצג. את הטפסים יש להגיש ללשכת ההוצאה לפועל הסמוכה למקום מגורי הזוכה. במעמד פתיחת התיק ישלם הזוכה אגרה עבור פתיחת תיק (23 ₪) ואגרה עבור ניהול התיק (64 ₪).

מזונות מביטוח לאומי

חשוב לדעת כי לא ניתן לגבות מזונות בלשכת ההוצאה לפועל בעבור התקופה בה קיבל הזוכה מזונות מטעם המוסד לביטוח לאומי. תשלומי המוסד לביטוח לאומי משולמים במקום החייב באמצעות המוסד לביטוח לאומי שדואג לגבות תשלומים אלה מול החייב.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בגביית מזונות באמצעות לשכת ההוצאה לפועל באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ