בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו למצוא מידע רלוונטי על זכויות עובדת משק בית וכן תוכלו לייצור קשר עם אחד מעורכי הדין של הפורטל לצורך ייעוץ והכוונה בנושא.

דיווח למוסד לביטוח לאומי

העסקת עוזרת בית מחייבת את המעסיקים לדווח על העסקת עובד למוסד לביטוח לאומי ולשלם בגין העסקה דמי הביטוח הלאומי ודמי ביטוח הבריאות, על מנת להבטיח את זכויות עובד משק הבית אצל המוסד לביטוח לאומי. להלן רשימה לא סגורה של זכויות המגיעות לעובדים מבוטחים במוסד לביטוח לאומי: זכויות במקרה של תאונת עבודה, קצבת לידה,  קצבת נכות, קצבת אבטלה קצבת זקנה וכדומה.

על המעסיק להירשם כמעסיק עובד משק בית באמצעות מילוי טופס תשלומי מעסיקים או באמצעות הגשת טופס ידני המכונה הצהרת מעסיק על העסקת עובד במשק בית.

ביטוח פנסיוני

כחלק מזכויות עובדים במשק בית המעסיקים מחויבים להפריש לטובת עובדיהם סכום כספי לטובת ביטוח פנסיה לעוזרות בית. חובה זו תחול לאחר שעובדת משק הבית השלימה תקופת עבודה רצופה של חצי שנה אצל המעסיק או במקרים בהם לעובדת ניקיון כבר קיים ביטוח פנסיוני קודם, אז היא תהא מבוטחת בפנסיה לעוזרת בית החל מהיום הראשון לעבודתה ללא כל תקופת המתנה.

דמי הבראה לעוזרת בית

כחלק מזכויות עובדת משק בית זכאית העובדת לקבל תשלום הבראה לעוזרת בית, חישוב דמי הבראה לעוזרת בית ייעשה בהתאם לוותק של העובדת אצל המעסיק, ולפי הנוסחה הבאה:

מספר שעות עבודה בשבוע כפול מחיר יום הבראה כפול מספר ימי הבראה לחלק ב-43 (שעות עבודה שבועיות במשרה מלאה).

חישוב דמי הבראה לעובדת משק בית במשרה קבועה יכל להיעשות גם לפי: מספר שעות העבודה החודשיות של העובד חלקי 186 שעות (שעות עבודה חודשיות במשרה מלאה).

לנוחיותכם מצורף קישור למחשבון דמי הבראה לעוזרת בית.

חישוב ימי חופשה לעוזרת בית

כחלק מזכויות עובדי משק בית יקבלו העובדים חופשה שנתית בפועל ולא דווקא תשלום חופשה לעוזרת בית. החוק מחייב את המעסיקים להעניק לעוזרות חופשה בפועל ולקבל שכר רגיל בגין ימי החופשה, אפשרות של תשלום דמי חופשה לעוזרת בית הינו חוקי רק במקרים של עובדת זמנית, שעבדה עד 75 ימים.

על מנת שעובדת משק בית תהא זכאית לקבל דמי חופשה על העובדת לעמוד במספר תנאים מקדימים בחוק. חישוב דמי חופשה לעוזרת בית עומד על כ-4% לפחות משכר העבודה הכולל בגין אותה תקופה. לנוחיותכם להלן קישור: מחשבון ימי חופשה לעוזרת בית.

תשלום פיצויים

תשלום פיצויי פיטורין לעוזרת בית ישולם לעובדת שעבדה לפחות שנה אצל המעסיק ופוטרה ממקום עבודתה או התפטרה וזכאית לתשלום פיצויים לעוזרת בית בשל נסיבות הפיטורין. חישוב פיצויים לעוזרת בית ייעשה בהתאם לשכר החודשי שהעובדת קיבלה במשך חודש עבודה במכפלת שנות עבודתה של העוזרת.

עורך דין העוסק בזכויות עובדת משק בית

לצורך ייעוץ והכוונה בנושא זכויות עובדים במשק בית ו/או לכל שאלה בקשר לדמי הבראה עוזרת בית אל תהססו לפנות לעורך דין העוסק בדיני עבודה. עורך הדין יבדוק את המצב המשפטי של העסקת העובדת ומה החובות והזכויות המגיעים לעובדי משק בית. במידה וזכותכם כעובדי משק בית הופרה, עורך הדין ידאג להגיש תביעה למיצוי זכויות עובדת משק בית.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני עבודה וזכויות עובדי משק בית באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין באזור מגוריכם במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ