שיטת הניקוד

לפי שיטת הניקוד בישראל נהג רשאי לצבור לחובתו עד 22 נקודות, במשך שנתיים החל מיום העבירה הראשונה. נהג שצבר 22 נקודות ויותר, הנקודות שלחובתו יעמדו בתוקף במשך ארבע שנים ועד לביצוע אמצעי תיקון (קורס, מבחן עיוני, מבחן מעשי וכדומה).

למעשה כבר לאחר צבירת 22 נקודות חובה לנהג, הנהג יוזמן לבצע אמצעי תיקון. באם הנהג לא יפעל בהתאם להוראות משרד הרישוי ולא יבצע אמצעי תיקון כנדרש, רשות הרישוי עלולה להורות על התליית רישיון נהיגה.

במידה ובמהלך שנתיים, הנהג לא הגיע למכסה של 22 נקודות, כל נקודות החובה שצבר ימחקו. במקרים בהם הנהג עבר את מכסת ה-22 נקודות החובה בפחות מתקופה של שנתיים, נקודות החובה שנרשמו על שמו ימחקו רק לאחר ארבע שנים.

לקריאה נוספת על שיטת הנקודות ושלילת רישיון נהיגה לחצו כאן

התליית רשיון נהיגה

התליית רישיון נהיגה, משמעה ביטול זמני של רישיון הנהיגה עד לביצוע אמצעי תיקון על ידי הנהג העבריין. התליית רשיון  נכנסת לתוקף לאחר שבעה ימים, מאז קיבל הנהג את ההודעה בדבר התליית רשיונו. נהג אשר בכל זאת ינהג ברכב במהלך הזמן בו רישיונו הותלה, יעבור עבירה של נהיגה בזמן פסילה, עבירה שהסנקציה בגינה הינה עונש מאסר בפועל.

במידה וניתנה לכם הודעה בדבר התליית רישיון הנהיגה שלכם, אל תהססו לפנות לעורך דין תעבורה על מנת לנסות לבטל את ההתליה.

ביטוח חובה בזמן התליית רשיון נהיגה

פוליסות ביטוח החובה בישראל חלות על נהג כל עוד רישיון הנהיגה שלו בתוקף, במקרים בהם משרד הרישוי הודיע על התליית רישיון נהיגה של נהג, פוליסת הביטוח לא תחול, לכן הנהג לא יהיה מבוטח. במקרים אלה ישנה חשיבות יתרה לעובדה האם נמסרה לנהג הודעה בדבר התליית רישיון או שמא ההודעה טרם נשלחה או נמסרה לנהג, בדבר התליית רישיון הנהיגה שלו.

עורך דין העוסק בהתליית רישיון נהיגה

במקרים בהם הוגשה נגדכם תביעה בזמן התליית רישיון נהיגה וחברת הביטוח מסרבת לשלם לכם את תגמולי הביטוח לפי פוליסת הביטוח, פנו לעורך דין העוסק בדיני תעבורה. עורך הדין יסייע לכם להתמודד מול חברת הביטוח עד לקבלת תגמולי הביטוח.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתעבורה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ