בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לדעת במקרים של הפרת הסכם גירושין, כמו כן לצורך ייעוץ והכוונה תוכלו לייצור קשר עם אחד מעורכי הדין של הפורטל.

תוצאות הפרת הסכם גירושין

במידה ואחד מן הצדדים הפר את הסכם הגירושין, לצד הנפגע עומדים סעדים שונים בהתאם לסעיפי ההסכם אשר הופרו על ידי הצד המפר, להלן דוגמאות:

  1. במידה והבעל איננו עומד בתשלום דמי המזונות עליו סוכם בהסכם הגירושין, האישה יכלה לפתוח תיק לגביית הכספים בהוצאה לפועל.
  2. במקרה בו אחד מן הצדדים מפר את הסדרי הראייה הקבועים בהסכם הגירושין הצד הנפגע יכל לפנות למשטרת ישראל לצורך אכיפת הסדרי הראייה.
  3. במקרה של הפרות הסכמות רכושיות בהסכם הגירושין ניתן יהיה להגיש תביעה לאכיפת הסכם או תביעה לפי פקודת ביזיון בית המשפט.

תביעה לאכיפת הסכם גירושין

במקרים בהם הסכם הגירושין הופר על ידי אחד מבני הזוג בצורה בוטה, כלומר: אחד מבני הזוג איננו ממלא את הוראות ההסכם, בן הזוג הנפגע מההפרה זכאי לתבוע בשל הפרת הסכם גירושין תביעה לאכיפת הסכם הגירושין. בתביעה לאכיפת הסכם יורה בית המשפט לצד המפר לקיים את הוראות ההסכם ולא ייקבעו כנגדו סנקציות שונות בהתאם לשיקול דעת בית המשפט.

עורך דין העוסק בהפרת הסכם גירושין

במידה וחתמם על הסכם גירושין אשר קיבל אישור ותוקף של פסק דין והצד השני להסכם מפר את ההסכם, עליכם לפנות לעורך דין העוסק בהפרת הסכם גירושין. עורך הדין יבדוק את המצב המשפטי שלכם, באיזו הפרה מדובר והאם ישנה עילה להגשת תביעה בגין הפרת הסכם גירושין או שמא עליכם לפעול באמצעי אחר לצורך קיום ההסכם.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני משפחה והפרת הסכמי גירושין באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ