הסכם הממון הינו מסמך חוזי במסגרתו כל אחד מהצדדים מבקש לעגן ולשמור על רכושו במהלך החיים המשותפים ולאחריהם.

בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לייצור קשר ישיר עם אחד מעורכי הדין המתמחים בתחום הסכמי הממון ולקבל ייעוץ משפטי כיצד לפעול על מנת להגן על זכויותיכם.

חוק יחסי ממון

חוק יחסי ממון קובע כי בני זוג שנישאו לאחר שנת 1974 יתחלקו בזכויות ובחובות שנצברו במהלך הנישואין המשותפים באופן שווה, למעט מקרים בהם החוק מחריג נכסים שנרכשו לפני הנישואין או שהגיעו ממקורות חיצוניים כגון: ירושות ומתנות.

למרות שחוק יחסי ממון מחריג נכסים שנרכשו טרם מועד הנישואין וקובע שהם לא ברי איזון, הפסיקה מכירה במקרים במסגרתם נערך איזון שוויוני גם בנכסים שנרכשו לפני מועד הנישואים. מדובר במקרים בהם הצד השני יצליח להוכיח "כוונת שיתוף".

דירת מגורים

במקרים בהם בן או בת הזוג רכשו דירת מגורים טרם מועד הנישואין, בן הזוג שמנגד עלול להגיש תביעה לפירוק שיתוף בדירת המגורים על ידי הוכחת כוונת שיתוף ספציפית, לדוגמא:

  • מגורים משותפים בדירה במהלך הנישואין.
  • כוונה למכור את הדירה ולרכוש בכספי התמורה דירה משותפת.
  • נכס שטרם שימש למגורים, אך היה מיועד לשמש למגורים משותפים

הסכם ממון על דירת מגורים

על מנת להגן על זכות בדירת מגורים אשר נרכשה לפני הנישואין, מכספי ירושה או מתנה יש לערוך הסכם ממון בין בני זוג. במסגרת הסכם הממון יש לפרט את הנכסים שאינם ברי איזון ואת אופן חלוקת הנכסים, לרבות כוונת הצדדים במהלך הנישואין בכל הקשור לשיתוף בנכסים. תנאי בסיסי לקיומו של הסכם ממון תקף וכשר הינו כי הסכם הממון יקבל תוקף משפטי של פסק דין או חותמת של נוטריון.

חשוב לציין כי קיימים מקרים בהם נערכו הסכמי ממון בין בני זוג, אך במועד הפירוד אחד מבני הזוג הגיש תביעה כנגד הסכם ממון על דירה בטענה כי הסכם הממון איננו רלוונטי עוד משעברו מספר שנים.

מידע נוסף אודות הסכם ממון

ביטול הסכם ממון

הסכם ממון ידועים בציבור

עורך דין לעריכת הסכם ממון על דירה

אם רכשתם דירה לפני הנישואין או במהלכם וברצונכם להבטיח את זכויותיכם בדירה עליכם לערוך הסכם ממון על הדירה, לצורך עריכת הסכם ממון משפטי מחייב אשר יבטיח את זכויותיכם בצורה מקיפה וחד משמעית, פנו עוד היום לעורך דין העוסק בדיני משפחה.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בעריכת הסכמי ממון באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר ביניכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה