מטרת הסכם הממון

הסכם הממון נועד לצורך הגנה על רכוש כל אחד מהצדדים להסכם, במסגרת ההסכם הצדדים מסדירים כיצד ברצונם לחלק את הרכוש המשותף במועד הפרוד בניהם. מדובר בהסכם רגיש ביותר, שכן בני הזוג ערכו מראש הסדר עתידי עליו הם מסתמכים במהלך הקשר הזוגי בכל הקשור לרכושם.

ניסוח הסכם ממון

הסכם ממון הינו מסמך בעל השלכות רבות על חיי הזוגיות, ניסוח הסכם הממון באופן חלקי וחובבני ללא שקיפות מטעם הצדדים להסכם עלול להוביל לחיכוכים רבים בעתיד בין הצדדים אשר יובילו לתביעות לביטול הסכם הממון.

מומלץ לנסח הסכם ממון באמצעות עורך דין בעל ניסיון רב בתחום דיני המשפחה, באמצעות פורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לייצור קשר תוך זמן קצר מול עו"ד המתמחה בתחום הסכמי הממון.

 כיצד ניתן לבטל הסכמי ממון

הסכם ממון הינו מסמך חוזי לכל דבר ועניין, בדומה לחוזה רגיל, גם על הסכם הממון יחולו דיני החוזים. על מנת לטעון לביטול הסכם ממון על המבקש להגיש תביעה לביטול הסכם ממון לבית המשפט לענייני משפחה.

בתי המשפט יוצאים מנקודת הנחה כי הסכמים יש לכבד, לא ייתכן כי בתי המשפט יתערבו ויבטלו הסכמי ממון כדבר שבשגרה.  על מגיש העתירה לביטול הסכם ממון חל נטל כבד להוכיח עילה לביטול הסכם הממון לפי חוק החוזים (עילות לביטול חוזה) ובנוסף לנטל עליו להוכיח כי נפל פגם מהותי באישור ההסכם.

טענות לביטול הסכם ממון

להלן, דוגמאות לטענות משפטיות לצורך ביטול הסכם ממון:

  1. טענה של חוסר תום לב וגילוי נאות בכריתת ההסכם- יושר והגינות בזמן כריתת ההסכם הינם עקרונות יסודיים בדיני חוזים. על התובע ביטול הסכם להוכיח כי הצד השני נהג שלא בתום לב ושקיפות במהלך כריתת ההסכם.
  2. טענת מרמה, טעות והטעייה- אדם שהתקשר בחוזה מקח טעות הטעייה או מרמה, שאלמלא הטעות או המרמה סביר להניח כי לא היה מתקשר בחוזה, זכאי לדרוש את ביטול החוזה.

עורך דין לביטול הסכם ממון

אם אתם חתומים על הסכם ממון שאיננו רלוונטי עוד לחיי הנישואין או במידה ואתם סבורים כי דין הסכם הממון להתבטל, פנו באופן מיידי לעורך דין העוסק בדיני משפחה. עורך הדין יבדוק את המצב המשפטי, את אופן נסיבות כריתת הסכם הממון ויעריך סיכויי הגשת תביעה לביטול הסכם ממון.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בביטול הסכמי ממון באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה