לצורך ביצוע הסבת דוח תנועה על הנהג להגיש הודעה מפורטת למשטרת ישראל. באמצעות פורטל עורכי הדין – דין נט תוכלו לקבל אינפורמציה חשובה כיצד לבצע הסבת דוח תנועה וכיצד להתמודד עם עתירה להסבת דוח תנועה.

באילו מקרים מתבקשת הסבה של דוח תנועה

להלן  דוגמאות למצבים בהם הנהג אשר על שמו נרשם דוח התנועה מעוניין להגיש בקשה להסבת דוח תנועה:

  • מקרה בו הרכב רשום על שם הנהג בפועל, אך מי שביצע את העברה היה נהג אחר שנהג ברכב באותה העת ומדובר בדוח תנועה שניתן באמצעות מכשירים אלקטרונים, כגון מצלמה וכו'.
  • במקרה בו הבעלות ברכב הוחלפה, אך בשל תקלה או אי רישום העברת הבעלות דוח התנועה נרשם על הבעלים המקורי במקום על הבעלים החדש.

הפרוצדורה להסבת דוח תנועה

האחריות להוכיח כי הנהג האחר הוא זה שביצע את העברה מוטלת על הנהג המבקש להסב את הדוח. על הנהג המבקש להגיש את הבקשה בתוך תקופה של 90 ימים ממועד קבלת הדוח. הבקשה תוגש בגוף תצהיר המתאר את עובדות המקרה בצירוף העתק הדוח. את הבקשה יש לשלוח בדואר רשום למשטרת ישראל – במרכז הארצי לפניות נהגים.

בקשות שמוגשות באיחור

בקשה להסבת דוח תנועה אשר תוגש בחלוף 90 ימים ממועד קבלת הדוח, ייתכן ותידחה על הסף על ידי המרכז הארצי. במקרים של דחיית הבקשה יש לפנות לעורך דין הבקיא בתחום על מנת שיגיש לבית המשפט לתעבורה תביעה להסבת דוח תנועה.

עורך דין העוסק בהסבת דוח תנועה

במידה ונרשם נגדם דוח תעבורה בגין עבירה שלא ביצעתם עליכם להגיש בקשה להסבת דוח תנועה. על מנת להגיש את הבקשה בצורה יעילה ופשוטה פנו לעורך דין העוסק בתעבורה, על מנת שינסח עבורכם תצהיר מתאים לצורך הסבת הדוח. במקרים בהם בקשתם להסבה תידחה, עורך הדין ידאג למצות את מלוא זכויותיכם ויגיש עתירה להסבת דוח תנועה לבית המשפט לתעבורה.

ייעוץ משפטי בנושאי תעבורה נוספים

שלילת רשיון נהיגה

ערעור על דוח תנועה

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה והסבת דוחות תנועה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר ביניכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ