עורך דין דיני מיסים

אם אתה רוצה להבין מה הטבות המס להן אתה זכאי ולתבוע את זכויותיך, כדאי שתיעזר בעורך דין הבקיא בדיני מיסים.

הטבות מס נוגעות לתחומי חיים מגוונים, ביניהם הטבות מס לבעלי דירות, הטבות לתושבים חוזרים, הטבות מס בחסכון פנסיוני ובקרן השתלמות, הטבות מס לעצמאים ובעלי חברות וכן, הטבות מס ליישובים.

הטבות מס ליישובים

תושבים של יישובי ספר ויישובים בקו העימות זכאים על פי חוק לקבל הטבת מס בשכרם. זהו חוק ממשלתי שמטרתו עידוד ההתיישבות באזורי ספר, פיתוח והגדלת מספר התושבים בכל הארץ ולא רק במקומות וערים מרכזיות.

גובה ההטבה נקבע לפי סעיף 11 לפקודת מס הכנסה. הוא נע בין 13-25 אחוזים מהכנסתו של התושב, לפי מקום מגוריו.

למשל, אם אתה גר באחד מיישובי הצפון שנמצאים בקו העימות, תהיה זכאי לכ- 13 אחוזים הנחת מס במשכורתך. קו העימות בצפון מוגדר במרחק אווירי של עד תשעה ק"מ מהגבול עם לבנון. לעומתם, תושבי קרית שמונה זכאים להטבת מס בגובה של 25 אחוזים.

תושבים באזור קו עימות בדרום זכאים לזיכוי מס בגובה 25 אחוזים מהכנסתם, עם תקרה שגובהה כ- 197 אלף ₪. אזור קו העימות בדרום נקבע לפי החוק לסיוע יישובי הנגב המערבי ולעיר שדרות.

הטבות מס ליישובים קיימות לא רק מעצם היותך תושב אזור קו עימות או יישוב ספר, אלא גם במקרים בהם אתה מעוניין לרכוש קרקע לצרכי בנייה למגורים, כפי שקיים ביישובים בגליל ובצפון הארץ.

בדיקת זכאות להטבות מס

לפי סעיף 11 לפקודת מס הכנסה נקבע כי הזכאות להטבות מס ביישובים מותנית בהיותך תושב באוזרים שהוגדרו כזכאים להטבות אלו. לפי ההגדרה, תושב הוא אדם שהתגורר בישוב במשך כל שנת המס ואלו הם מגוריו הקבועים.

לעתים חושדים שלטונות המס כי התובע אינו תושב קבוע באזור עליו הוא מצהיר כאזור מגוריו והם מקיימים מבחנים ובדיקות כדי לוודא את אמיתות הדברים.

בין הבדיקות המתקיימות נבדק משך השהות הפיזית שאתה מבלה ביישוב המזכה, כולל היכן אתה מבלה בזמנך הפנוי ובסופי שבוע, היכן מצוי מקום עבודתך, היכן המסגרת המשפחתית.

לפי החוק, אם אתה לן במרבית ימות השבוע ביישוב הספר, אפילו אם משפחתך לא מתגוררת שם, אתה זכאי להטבת מס.

בדיקה נוספת שנערכת היא של הבית עצמו, כדי לוודא כי אכן מתקיימים בו חיים. הבדיקה בוחנת את תכולת הבית, האם יש בו מקרר ומצרכי מזון, בגדים וחפצים אישיים ותכולה נוספת המעידה על מגורי קבע. כמו כן נבדקים חשבונות החשמל והמים. אם הם נמוכים באופן חריג, הדבר יכול להעלות את החשד כי אינך מתגורר ביישוב הספר או בקו העימות כפי שאתה טוען.

לקבלת הסבר נוסף ואיתור עורך דין מיסים שיסייע לך לדרוש את המגיע לך, היעזר בפורטל דין-נט שיאתר עברך עו"ד מוסמך, מומחה בתחום ובסמוך לאזור מגוריך. מלא את פרטיך בטופס ההתקשרות עכשיו ופנייה מעורך דין תגיע אליך עד מהרה.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ