כמו בכל גוף גדול ומסועף, את הבקשות השונות להוצל"פ יש להגיש באמצעות טפסים, כאשר קיימים כמה מאות כאלו, כל אחד מהם משמש לבקשה אחרת, להצהרה שונה ולמטרות נוספות שהמשותף לכולן הוא הנסיון להגיע להסדר החוב ולהמנע מתרחישים קשים מול לשכת ההוצאה לפועל.

די קל ללכת לאיבוד בתוך ים טפסי הוצאה לפועל וההמלצה היא להיעזר בעורך דין הוצל"פ שגם מכיר את התחום וממצא בו היטב וגם יוכל להנחות אותך כיצד למלא את הטפסים, כדי שלא תגיע ליום מסירתם רק כדי לגלות שלא מולאו כראוי או שחסרים לך טפסים נוספים.

הוצאה לפועל טפסים

כאמור, הדרך היעילה ביותר להתמודד עם ההוצאה לפועל היא בעזרת עורך דין המתמחה בתחום.

לשכת ההוצאה לפועל, על אף יעילותה, היא מוסד בעל תנאים מחמירים ומתנהלת לא מעט פעמים בנוקשות מסוימת כלפי החייבים, כשלנגד עיניה עומדת מטרה אחת- להסדיר את חובם של אותם החייבים מול נושיהם.

אם נפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל, אתה עומד מול מנגנון שתכליתו היא לאכוף עליך את תשלום חובך, זאת לפי חוק הוצאה לפועל שמגדיר את סמכויות מוסד זה.

למשל, סעיף 7 בחוק הוצאה לפועל קובע את התנאי שבהם צריך החייב לעמוד כדי להוכיח שאין ביכולתו לשלם את החוב, כולל הגשת מסמכים מסוימים במועדים שנקבעו מראש. אם החייב לא יעמוד באותם התנאים ולא ישלם את חובו, יראה בזאת המוסד להוצאה לפועל השתמטות מחוב.

כמו כן, סעיף 53 לחוק ההוצאה לפועל מאפשר לראש ההוצל"פ לקבל סמכות למנת כונס נכסים, במידה ויחשוב כי הדבר תורם לקידום פירעון החוב.

בין ההליכים הנפוצים של ההוצאה לפועל מצויים מכתבי אזהרה בהם יבשרו לך שנפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל על ידי הגורם לא אתה חייב כסף. אזהרה זו נשלחת באמצעות שליח שמוודא שאתה מקבל את המכתב ואף חותם עליו.

חקירת יכולת היא הליך מוכר נוסף והיא מתקיימת במצבים בהם מבקש החייב להקל או להפחית מהחוב מאחר ואין בידיו לשלם אותו. במקרים כאלו תתקיים חקירה שעניינה וידוא מצבך הכלכלי וכי לא העלמת נכסים ורכוש כדי לצייר תמונת מצב עגומה.

בהתאם לתוצאות חקירת היכולת יקבע בית המשפט אם אכן אין לך את היכולת לשלם את החוב ואיזה הסדר תשלומים מתאים לך.

הליכים אלו ורבים אחרים יבוצעו בהצלחה רבה אם ילווה אותם עורך דין מקצועי ובעל נסיון בדיני הוצאה לפועל.

כל הליך, בקשה, בירור או פנייה, הגנה וגם תביעה, מלווה בטפסים של ההוצאה לפועל, אותם תוכל למצוא באופן מרוכז באתר ההוצאה לפועל, או ברשימת טפסים הוצל"פ.

טפסי הוצאה לפועל

כשנפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל אתה תתוודע לעולם שלם של חוקים, כללים ו…טפסים. שים לב שפעמים רבות זמן התגובה שלך מוגבל בתאריך שקבעה ההוצאה לפועל וכל איחור בהגשת הטפסים עומד לרעתך ועלול לפגוע בך.

תיק בהוצל"פ מצריך ממך נקיטה של צעדים מחושבים כדי שתוכל לצלוח את כל התהליך בשלום, מה שאומר שלמרות שאתה יכול לפעול עצמאית מול לשכת ההוצאה לפועל, רצוי מאד שלתהליך יתלווה אליך עורך דין מנוסה, מומחה בנושאים כמו פשיטת רגל, איחוד תיקים, הוצאה לפועל מזונות, פירוק חברה, חוב מול בנקים ונושים אחרים ועוד.

אתה תגלה שעם הליווי המקצועי יתגלו לך פרטים ונתונים רבים שאפילו לא ידעת על קיומם קודם לכן ושיכולים להיות מהותיים לטיפול נאות בענייניך.

אתה תוכל למצוא עורך דין הוצאה לפועל באמצעות שימוש בפורטל דין נט, שמאפשר חיפוש קל ונוח ע"י מנוע חיפוש מפולח לקטגוריות ולאזורים בארץ, ובאופן שיקל עליך למצוא במדויק את איש המקצוע לו אתה זקוק.

מלא עכשיו את פרטיך בטופס ההתקשרות המקוון והפורטל יקשר בינך לבין עורך דין הוצאה לפועל, שיסייע לך בכל הנוגע לטפסי הוצאה לפועל ולקידום ענייניך על הצד הטוב ביותר.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ