באמצעות פורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לייצור קשר עם אחד מעורכי הדין המובילים בענייני משפחה לצורך ייעוץ והכוונה, כמו כן האתר מספק מידע כללי וחיוני לזוגות המצויים בהליכי גירושין.

דמי מזונות ילדים

אחת המחלוקות הרגישות ביותר במועד פרוק התא המשפחתי ניסוב סביב קביעת גובה דמי מזונות. במקרים בהם הצדדים לא יצליחו להגיע להסכמות בנושא המזונות לפנים משורת הדין לא תיוותר לבני הזוג כל ברירה אלה  להגיש תביעת מזונות ילדים לפי חוק מזונות ילדים לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני.

אופן חישוב דמי מזונות

רבים תוהים איך מחשבים מזונות?

על מנת שבית המשפט יערוך חישוב מזונות ילדים, על השופט לקחת בחשבון מספר פרמטרים עיקריים המשפיעים על אופן חישוב מזונות, לדוגמא: הכנסות האב, הכנסות האם, צורכי הקטינים, רמת החיים לה הורגלו הקטינים, מקום מגורי הקטינים וכדומה.

לא קיימת נוסחה אחידה או מחשבון דמי מזונות מדויק אשר ניתן להסתמך עליו, פסיקת בתי המשפט בנושא דמי מזונות לילד משתנה בין מקרה למקרה, בהתאם לנסיבות המקרה הספציפי העומד בפני בית המשפט. דמי מזונות שנפסקו בתיק אחד עלולים להיות שונים מדמי מזונות שנפסקו בתיק אחר.

לנוחיותכם, ניתן להיעזר במחשבון מזונות ילדים באתר של המוסד לביטוח לאומי, מדובר במחשבון מזונות שישולמו בהתאם לחוק הביטוח הלאומי.

אופן חישוב דמי המזונות

אז איך מחשבים מזונות? באופן כללי, יש לקחת בחשבון את צרכיו הבסיסים של הקטין, להוסיף לצרכים אלה הוצאות דמי מדור של הקטינים (ראה פרוט בהמשך) ועל רכיבים אלה יש להוסיף תשלום מחצית הוצאות מיוחדות, בריאותיות, חינוכיות וכדומה של הקטין.

מגמת בתי המשפט בפסיקה

הפסיקה הרווחת בקרב בתי המשפט בדיני מזונות הינה כי: דמי מזונות ילדים מינימום יעמדו על סך של 1300 ₪ בחודש, בתוספת דמי מדור ומחצית הוצאות מיוחדות, עבור תשלום מזונות לילד אחד. יש לקחת בחשבון כי פסיקת דמי מזונות לילד אחד תהא שונה מפסיקת דמי מזונות לשני ילדים או יותר, הכל בהתאם לנסיבות המקרה הספציפי העומד בפני בית המשפט.

דמי מדור

דמי מדור מהווים חלק ממרכיבי דמי המזונות אשר נפסקים לאב לשלם עבור ילדיו הקטינים, ככל שמדובר במזונות לילד אחד דמי המדור יעמדו על סך של 33% מדמי המדור המשולמים על ידי האם בפועל, ככל שמדובר בשני ילדים יעמדו על סך של 40% מדמי המדור המשולמים בפועל וככל שמדובר בשלושה ילדים ויותר דמי המדור יעמדו בסכום של 50% מדמי המדור המשולמים בפועל על ידי האם.

תקופת תשלום מזונות

לעיתים קרובות עולה השאלה עד איזה גיל משלמים מזונות לקטינים? התשובה היא: עד גיל 18 שנים או במועד סיום תיכון (המוקדם מבין השניים), החל ממועד זה דמי המזונות יופחתו לכדי שליש מהסכום המקורי עד גיל 21 או עד מועד סיום השירות הצבאי (המוקדם מבין השניים).

עורך דין העוסק בתביעות תשלום דמי מזונות

במידה ואתם מצויים בהליכי גירושין, או מתכננים הליך גירושין היוועצו במועד המוקדם ביותר בעורך דין העוסק בדיני משפחה. עורך הדין יבדוק את מצבכם המשפטי וייעץ לכם במקרה הספציפי שלכם, כמה מזונות משלמים על ילד אחד או יותר, האם מדובר בסכום ריאלי בהתאם לצורכי הקטינים והשתכרות ההורים ועוד.

זכרו כי חתימה על כל מסמך או הסכם ללא בדיקה מעמיקה של עורך דין העוסק בתחום, עלולה להוביל בעתיד לתביעות להגדלה או הקטנת מזונות קטינים, במקרים אלה נטל ההוכחה בתביעות הינו מחמיר ורק במקרים מיוחדים יסכים בית המשפט לדון ולפתוח את נושא גובה דמי המזונות בשנית.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתשלום דמי מזונות באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה