דמי אבטלה הינו תשלום חודשי קבוע המשולם לעובדים מובטלים וחסרי עבודה, לכל השאלות:  מי זכאי לדמי אבטלה, איך חותמים אבטלה, מתי מקבלים אבטלה, איפה חותמים אבטלה? ניתן למצוא תשובות באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי זכאות לדמי אבטלה. לנוחיותכם לחצו על הקישור המצורף דמי אבטלה ביטוח לאומי.

ביטוח לאומי דמי אבטלה

את הזכאות לדמי אבטלה למפוטר יש לממש על ידי מילוי טופס תביעת דמי האבטלה שתוגש בפני המוסד לביטוח לאומי לאחר שהעובד נרשם בלשכת התעסוקה. תשלום דמי האבטלה ייעשה על ידי המוסד לביטוח לאומי בתוך 12 חודשים מיום שנרשם העובד לראשונה בלשכת התעסוקה. התקופה המרבית שהמוסד לביטוח לאומי ישלם לעובד דמי אבטלה תלויה בהתאם: לגילו של העובד ומספר התלויים בו, לצורך התשלום על העובד להגיש לביטוח לאומי טופס אבטלה.

זכאות לדמי אבטלה

למי מגיעים דמי אבטלה? כל עובד שעונה על תנאי הזכאות לדמי אבטלה התפטרות או פיטורים, על העובד להיות רשום בלשכת התעסוקה ולהקפיד על התייצבות בלשכה בכל שבוע, ביום ובשעה כפי שנקבע לו בכדי לקבל עבודה.

התנאים לקבלת דמי אבטלה הם: העובד היה עובד שכיר ופוטר ממקום עבודתו, חיילים ומסיימי שירות לאומי, מי שעבד בשתי משרות שונות פוטר ממשרה אחת והמשיך לעבוד באופן חלקי במשרה השנייה זכאי לתבוע דמי אבטלה בגין אותה משרה שהוא פוטר בה.

ישנם מקרים בהם עובד יקבל דמי אבטלה גם אם לא קיבל בפועל מכתב פיטורין ממקום עבודתו באופן רשמי, במקרים אלה המוסד לביטוח לאומי יבצע ברור מול המעסיק של העובד מהן נסיבות הפסקת עבודתו של העובד גם ללא מכתב פיטורין רשמי.

ישנם מקרים בהם מגיעים דמי אבטלה למתפטר מרצון, אלו הם מקרים בהם עובד התפטר ללא סיבה מוצדקת וזכאי לקבל דמי אבטלה למפוטר רק 90 ימים לאחר הפסקת עבודתו. מקרים נוספים בהם עובד יקבל דמי אבטלה התפטרות במידה וההתפטרות הייתה מוצדקת.

חשוב לציין כי עובד עצמאי לא יהיה זכאי לקבל דמי אבטלה לעצמאי.

תביעה לדמי אבטלה

כדי לממש זכאות לאבטלה לאחר פיטורים או זכאות לדמי אבטלה למתפטר על העובד למלא טופס אבטלה ביטוח לאומי, התביעה לדמי אבטלה תוגש באמצעות ביטוח לאומי טפסים דמי אבטלה באחד מסניפי הביטוח הלאומי באמצעות הדואר או בתיבות השירות המצויות מחוץ למוסד לביטוח לאומי או באמצעות טופס אבטלה מקוון המצוי באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי. לשאלות ניתן לחייג לביטוח לאומי אבטלה טלפון.

גובה דמי אבטלה

חישוב דמי אבטלה בביטוח לאומי ייעשה לפי מדרגות ההכנסה של העובד, אופן חישוב סכום דמי אבטלה ייעשה באחוזים מהשכר היומי שהרוויח העובד בזמן עבודתו. סכום דמי אבטלה מקסימלי ב-125 הימים הראשונים לאבטלה הינו 370.40 ₪ ליום בשאר תקופת הזכאות לתשלום דמי אבטלה הסכום המרבי יהיה 246.93 ₪ קצבת אבטלה בחודש. מדמי האבטלה ישלם העובד מיסים ודמי ביטוח לאומי.

מועד תשלום אבטלה

תאריך קבלת דמי אבטלה ייקבע לאחר הגשת תביעה לביטוח לאומי אבטלה, לאחר הגשת התביעה תתחיל תקופת דמי האבטלה, התביעה תעבור בדיקה שלוקחת בדרך כלל כ-14 ימים ולאחר שמתקבל דיווח מלשכת התעסוקה יבוצע ביטוח לאומי תשלומים לדמי אבטלה במידי. במידה וטרם התקבל דיווח מלשכת התעסוקה יבוצע התשלום הראשון מיד לאחר קבלת הדיווח, תשלומי ההמשך יבוצעו בכל 17 לחודש בעבור החודש הקודם.

הגשת תביעת אבטלה באיחור

במקרה של הגשת תביעת אבטלה ביטוח לאומי באיחור, חוק דמי אבטלה ביטוח מתייחס לסוגיה וקובע כי עובד יכל להגיש תביעה לזכאות דמי אבטלה בתוך 12 חודשים מהיום בו הגיעו לידי סיום יחסי עובד מעביד, בכל מקרה לא תשולם קצבת אבטלה לתקופה העולה על 12 חודשים שקדמו לחודש בו הוגשה התביעה.

לצורך הגשת תביעה כנסו לאתר של ביטוח לאומי אבטלה טפסים, באתר תוכלו לבדוק זכאות לדמי אבטלה, תוכלו למלא טופס דמי אבטלה ותוכלו למצוא את כל הטפסים לאבטלה.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בביטוח לאומי דמי אבטלה טפסים באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ