בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו למצוא מידע רלוונטי שיסייע לכם להבין כיצד פועל מנגנון פתרון הדיור הציבורי. במידת הצורך תוכלו לייצור קשר עם אחד מעורכי הדין המובילים בתחום הדיור הציבורי.

הגוף האחראי על דיור הציבורי בישראל

הגוף האמון במדינת ישראל על ביצוע מדיניות הממשלה בתחום מחוסרי הדיור הינו משרד השיכון והבינוי. פעילות המשרד מתמקדת ביצירת תנאים המאפשרים לכלל האוכלוסייה הזכאית לשיכון ציבורי למצוא פתרונות דיור במחירים נוחים וסבירים.

החברות האחראיות על סיפוק הדיור הציבורי בישראל הינן עמידר החדשה, עמיגור, חברה ממשלתית עירונית לשיקום דיור ופיתוח (חל"ד), שקמונה וחלמיש.

זכאות לדיור ציבורי

מי זכאי לדיור ציבורי? הזכאות לדיור ציבורי קבועה בתנאים של משרד השיכון דיור ציבורי, להלן רשימת תנאי הזכאות:

תנאי בסיסי לזכאות בדיור ציבורי בישראל הינו כי על המבקש להוכיח כי הוא חוסה תחת ההגדרה של אדם מחוסר דיור, המשתייך לאחת מהאוכלוסיות הבאות:

  • זוג נשוי עם שלושה ילדים לפחות.
  • משפחה חד הורית עם שלושה ילדים לפחות.
  • נכים המרותקים לכיסא גלגלים.
  • נכים הזכאים לקצבת נכות כללית.
  • נכים הזכאים לקצבת נכות מעבודה.
  • עולים חדשים.
  • קשישים הזכאים לקצבת קיום.

מימוש הזכאות לדיור ציבורי בישראל

על מנת לממש את הזכאות לדיור ציבורי על המבקש לפעול בסדר הפעולות הבא:

  1. על המבקש להנפיק תעודת זכאות לדיור ציבורי כתנאי בסיסי לקבלת הדיור הציבורי, תוקף תעודת זכאות ניתן לתקופה של שנתיים.
  2. לאחר קבלת תעודת הזכאות לדיור ציבורי על המבקש להגיש בקשה לדיור ציבורי באמצעות חברות המסייעות בקבלת דיור ציבורי.
  3. לאחר הגשת הבקשה לדיור ציבורי יש להמתין לקבלת דירה בדיור ציבורי, לרוב מדובר בדירות עמידר.

ערעור על החלטת משרד השיכון בדבר אי זכאות

במקרים בהם משרד השיכון והבינוי מחליט על אי זכאות לדירת עמידר עומדת בפני המועמד האפשרות להגיש ערעור לוועדה הציבורית של משרד השיכון והבינוי. לכתב הערעור יצורפו  מסמכים, כגון בקשה לערעור, מסמכים רפואיים, דו"ח עובדת סוציאלית, אישורי הכנסה וכדומה.

במקרים בהם הערעור נדחה על ידי משרד השיכון, ניתן יהיה להגיש עתירה לדיור ציבורי בישראל באמצעות ערעור נוסף, אך ורק במקרים בהם חל שינוי נסיבות אצל העורר.

על מנת להעלות את הסיכויים לקבלת דירת עמידר, מומלץ לפנות לעורך דין מקרקעין, העוסק בדיור ציבורי בישראל, באמצעות פורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לייצור קשר תוך זמן קצר עם עו"ד בעל המלצות העוסק בתחום.

עורך דין העוסק בדיור ציבורי בישראל

במידה ואתם זכאים לקבלת דיור ציבורי בישראל או במידה ובקשתכם לדיור ציבורי נדחתה, פנו במועד המוקדם ביותר לעורך דין העוסק בתחום. עורך הדין יגיש עבורכם את הבקשה לדיור ציבורי, ובמידת הצורך אף הוא יגיש תביעה בערעור לדיור ציבורי בישראל. עורך הדין העוסק בתחום יבדוק את זכאותכם וינחה אתכם כיצד לפעול עד לקבלת אישור זכאות לדיור ציבורי.

מידע נוסף אודות ייעוץ משפטי בנושא מקרקעין

הבטחת זכות הרוכש במקרקעין

רישום דירת קבלן אצל רשם המקרקעין

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בהשגת דיור ציבורי בישראל באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר ביניכם  לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ