בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בקשר לדוח מהירות – עצות לנהג המהיר, עורכי הדין של הפורטל ישמחו לסייע לכם ולענות על כל שאלותיכם בנושא.

רמת הענישה הקבועה בחוק

להלן פרוט הסנקציות המשפטיות הקבועות לצד כל קבוצת חריגה מהמהירות המותרת בחוק:

  • חריגה של 0-20 קמ"ש מהמהירות המותרת בחוק תגרור אחריה סנקציה של קנס כספי עד 250 ₪ (נכון לנהיגה בתחום עירוני ונכון גם לנהיגה בתחום בין – עירוני).
  • חריגה של 21-30 קמ"ש מהמהירות המותרת בחוק בתחום עירוני תגרור אחריה סנקציה של קנס כספי עד 750 ₪ בתוספת של 8 נקודות לחובת הנהג.
  • חריגה של 31 קמ"ש ויותר מהמהירות המותרת בחוק בתחום עירוני תגרור אחריה סנקציה של 10 נקודות לחובת הנהג והזמנה להישפט.
  • בתחום הבין – עירוני חריגה של 26-40 קמ"ש מהמהירות המותרת בחוק תגרור אחריה סנקציה של 8 נקודות חובה לנהג ותשלום קנס של 750 ₪.
  • בתחום הבין – עירוני חריגה של 41 קמ"ש ויותר מהמהירות המותרת בחוק תגרור אחריה סנקציה של 10 נקודות חובה לנהג בנוסף להזמנה להגיע להישפט על העבירה.

שלילה בעקבות נהיגה במהירות  מופרזת

חשוב לדעת כי עבירות נהיגה מופרת חמורות הנהג מסתכן בשלילת רישיון הנהיגה שלו על ידי משטרת ישראל עד לברור התביעה בדוח מהירות על ידי בית המשפט. במקרים אלה משטרת ישראל עלולה להכריז על הנהג כנהג מסוכן לציבור ויש לה הסמכות לשלול את רישיון הנהיגה של הנהג עד למועד הדיון.

בתי המשפט לתעבורה מושפעים מהרקע של כל נהג ונהג והעונש ייגזר בהתחשב בסוג ובמספר עבירות קודמות שביצע הנהג.

עורך דין העוסק בדוח מהירות – עצות לנהג המהיר

על מנת להימנע ממצב של שלילת רישיון נהיגה מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בתחום התעבורה במועד המוקדם ביותר לאחר ביצוע העברה, עורך הדין יבדוק את המצב המשפטי שלכם ויידרש לשאלה האם ניתן לערער על דוח מהירות. במידה והוגשה נגדכם תביעה על דוח מהירות רצוי שתגיעו מלווים בעורך דין שייצג את מלוא הזכויות המגיעות לכם, זכרו כי מדובר בהליך משפטי העלול להשפיע על עתידכם כנהגים.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בתעבורה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ