גמלת ילד נכה

המוסד לביטוח לאומי משלם קצבת ילד נכה בהתאם לשיעורי הנכות של הילד, מידת התלות של הילד והסתייעותו בזולת לביצוע פעולות בסיסיות והתקיימותו. גמלת ילד נכה משולמת לילדים שגילם נע בין 91 ימים (שלושה חודשים) ועד לגיל 18 שנים. ילדים הסובלים מליקויים בשמיעה או בתסמונת דאון גמלת ביטוח לאומי ילד נכה תשלום החל מיום היוולדו של הילד ועד לגיל 18 שנים.

הגשת תביעה לקבלת גמלת ילד נכה  

על מנת למצות את זכויות ילד נכה על ההורים להגיש תביעה בפני המוסד לביטוח לאומי, טרם הגשת התביעה חובה להכין מסמכים רפואיים ולערוך לילד בדיקות רפואיות שונות בכדי להוכיח את טענות כתב התביעה. באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ניתן להוריד את טופס כתב התביעה לגמלת ילד נכה. מגיש התביעה ימלא את הטופס בהתאם להוראותיו והדרישות השונות, בנוסף יש לצרף מסמכים רפואיים בהתאם לליקויים השונים. את טופס התביעה בצרוף המסמכים הרלוונטיים יש למסור למוסד לביטוח לאומי הסמוך לאזור מגורי התובע.

הוועדה הרפואית

לאחר הגשת התביעה התובע יוזמן על ידי המוסד לביטוח לאומי להתייצב בפני וועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי בהתאם לגילו של הילד. הוועדות הרפואיות בתביעות מסוג זה  מתחלקות לשני סוגים:

  1. וועדה רפואית לילדים מגיל 91 ימים ועד גיל 3 שנים – וועדה זאת בוחנת בהתאם לגילו של הילד את העיכובים המהותיים בהתפתחותו, ליקויים מיוחדים של הילדים שבעקבותיהם הילד זקוק להגחה צמודה, את הצורך של הילד בטיפולים רפואיים וכדומה.
  2. וועדה רפואית לילדים מעל גיל 3 שנים ועד גיל 18 שנים- הוועדה בוחנת בהתאם לנסיבות וללקויים את מידת התלות של הילד בסיוע של צד ג' לצורך ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות, הוועדה תבחן ביצוע כל פעולה יום-יומית של הילד, האם הילד זקוק להשגחה צמודה קבועה, את הקושי של הילד בתפקודו היומיומי וביצוע פעולות בסיסיות.

החלטות הוועדה הרפואית

בסיומה של הוועדה הרפואית, הרופא יסכם את הניקוד המצטבר המגיע לילד בהתאם לתוצאות הבדיקות שעלו במהלך הוועדה ובהתאם לכל המסמכים הרפואיים שהוגשו בתיק. ייתכן ורופא הוועדה ידרוש בדיקות נוספות לילד או ידרוש המצאת מסמכים נוספים. לאחר כל אלה תיקבע הזכאות, ההודעה על הזכאות  תישלח בדואר להוריו של הקטין .

תשלום גמלת ילד נכה

תביעה לתשלום גמלת ילד נכה שאושרה על ידי הוועדה הרפואית תתחיל להיות משולמת רטרואקטיבית החל מיום הגשת התביעה, לכך יש חריגים:

  • ילד הסובל מעיכוב התפתחותי, ישנם מצבים שתשולם לו גמלה במשך חצי שנה באופן רטרואקטיבי מיום הגשת התביעה.
  • ילד המסתייע בזולת בקביעות, ילד הזקוק לטיפול רפואי מיוחד וילד בעל ליקויי שמיעה במצבים מסוימים, ייתכן ויקבל קצבה במשך שנה באופן רטרואקטיבי מיום הגשת התביעה.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בהגשת תביעות למוסד לביטוח לאומי לקבלת גמלת ילד נכה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה