מגשר לגירושין

כשבני זוג מחליטים לפרק את התא המשפחתי, מדובר בהליך לא נעים ומכאיב לשני הצדדים. הליך זה יכול להתנהל באופן לוחמני ובהתנהלות עיקשת בבתי המשפט, כשהרגשות גוברים על שיקול הדעת, או בדרכי שלום, באמצעות מגשר לגירושין.

מחלוקות כמו חלוקת רכוש וממון, הסדרי משמורת לילדים וסוגיות נוספות יכולות להפוך למאבק מר בין המתגרשים או שבאפשרותם לחסוך בעלויות, מאבקים מרים וכואבים ולחפש פתרונות שיהיו מוסכמים על שני הצדדים.

מגשר לגירושים מסייע לבני הזוג למצוא פתרונות מקובלים ובכך הוא גם מסייע להם להתמודד רגשית עם הפרידה, כשהוא מציע פתרונות שיהיו מהירים ויקצרו את הליך הפרידה שממילא מכאיב.

במהלך הגישור נידונים נושאים כמו הסכם מזונות אשה ומזונות ילדים, משמורת לילדים, כולל מועדי ביקורים, חלוקת רכוש משותף, החלטות מהותיות בדבר מסגרות חינוך לילדים, בריאותם ומקום המגורים ועוד.

גישור לגירושין

את הגישור ניתן לבצע אצל עורך דין לענייני משפחה המוסמך גם כמגשר, או אצל מגשר מקצועי שאינו עורך דין. במקרה השני מומלץ לפנות במקביל לגישור לקבלת ייעוץ משפטי מעו"ד שימנה בפני הצדדים את זכויותיהם המשפטיות, הבנת המעמד המשפטי של תהליך הגישור ומידע בדבר תוקף ההסכמות המתקבלות בהליך הגישור.

מגשרים לגירושין

הגישור הוא שיטה שמטרתה ליישב סכסוכים ומחלוקות על ידי הסדר שיהיה מקובל על ידי שני הצדדים. מגשרים לגירושים הם גורם חיצוני, נייטרלי ואובייקטיבי שמקובל על ידי שני הצדדים והם מסייעים לצדדים המסוכסכים למצוא את הדרך להסכם.

בניגוד לתביעה משפטית שבה צד אחד חווה הפסד מר, מנסה המגשר להגיע להבנה בין הצדדים, ליצר דו שיח ודיאלוג ביניהם שבמהלכו יובהרו הרצונות של כל צד ויובנו הנושאים השנויים במחלוקת.

באופן זה הדרך למציאת פתרון היא אפשרית יותר והפתרון המושג הוא פחות פוגעני כלפי הצד השני.

הליך הגישור מבטיח לשני הצדדים חסכון ניכר בזמן ובכסף. במקום להוציא סכומי עתק על עורכי דין של כל אחד מהצדדים, משתתפים בני הזוג בחלוקת שכר טרחת המגשר ומגיעים ביחד להסכמות, הרחק מכותלי בית המשפט. ההליך הוא מהיר יותר ומכאן החסכון גם בזמן.

מנסיון נמצא שהסכמות המתקבלות אצל מגשרים לגירושין מחזיקו מעמד לאורך זמן ובני הזוג יוצאים בתחושה שלמה יותר ופחות מרירה, למרות שעל צער הפרידה לא ניתן לגשר, רק להבטיח הליך הוגן וקצר ככל האפשר, כדי להמנע מהתמודדות ממושכת ומכאיבה.

כדי למצוא מגשר מתאים, בין אם מגשר לגירושין שהוא גם עו"ד לענייני גירושין או מגשר שאינו עו"ד, חסוך זמן יקר וכסף והכנס לפורטל עורכי הדין דין- נט. באתר תמצא במהירות ובקלות מגשר לגירושין שהוא מוסמך ובעל נסיון, מצוי באזור מגוריך ושתוכל בעזרתו להרחיק את המאבק מכותלי בית המשפט.

מלא את פרטיך בטופס המקוון עכשיו ומגשר בעל נסיון ישוב אליך בהקדם.