פתיחת תיק גירושין ברבנות

מעשה של פתיחת תיק גירושין ברבנות ברוב המקרקעין מהווה יריעת הפתיחה בהליך גירושין, ישנים מקרים נוספים בהם הצדדים קודם כל מתדיינים או פותחים תיק במקביל בבית המשפט לענייני משפחה על מנת להסדיר את שאר העניינים הכרוכים בגירושין. לאחר פתיחת תיק הגירושין ברבנות הצדדים יקבלו זימון לדיון קדם משפט בפני הדיינים בבית הדין הרבני אשר בו פתחו הצדדים או אחד מן הצדדים את תיק הגירושין והכל בהתאם למקום מגורי הצדדים האחרון.

במידה ומעשה הגירושין הינו בהסכמה במועד הדיון הראשון הרבנים יאשרו את בקשת הצדדים להתגרש וייקבעו לצדדים מועד לגט. ביום הגט הצדדים יעברו טקס גירושין קצר ולאחר מכן יקבלו הצדדים תעודות גירושין. המקרים הקיצוניים והקשים יותר הם המקרים בהם אחד מן הצדדים מטרפד את הליך הגירושין ולא מסכים להתגרש או מבקש להתגרש בתנאים מסוימים.

הכתובה

במועד הסכמת האישה להתגרש ובכפוף לגירושין על האישה לעדכן את בית הדין הרבני אם היא מוותרת על כתובתה או לא. נקודת המוצא הינה כי הבעל מחויב בכל מקרה בכתובת האישה אלא אם כן הבעל מוכיח לפי עילות מסוימות הקבועות בהלכה כי הוא פטור מתשלום הכתובה. ישנם מקרים רבים במסגרתם הצדדים מנהלים הליך גירושין ארוך יותר ומסרבים להתגרש עד להכרעה או לצורך הכרעה בתשלום הכתובה או על מנת להתיש את הצד השני במלחמת הכתובה.

עניינים נוספים שיש להסדיר בהליך גירושין

במסגרת הליך גירושין על הצדדים להסדיר עניינים נוספים הקשורים בפרוד וגירושין, עניינים אלה כוללים: מזונות הקטינים, משמורת הקטינים ואיזון המשאבים-חלוקת הממון והרכוש בין הצדדים בין חובות ובין זכויות. הנושאים המפורטים לעיל יכולים להתדיין בפני בית המשפט לענייני משפחה או להיות כרוכים בתביעת הגירושין אגב גירושי הצדדים.

למידע נוסף על זכויות האישה בגירושין

הסכם גירושין

במקרים בהם הצדדים פתחו תיק גירושין בבית הדין הרבני לאחר שחתמו על הסכם הגירושין, הסכם הגירושין צריך לקבל תוקף ואישור של פסק די או בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. לאחר קבלת תוקף משפטי מחייב הצדדים יבקשו כי בית הדין הרבני ייקבע להם מועד לגט פיטורים לצורך עריכת טקס גירושין ברבנות.

חשיבות הליך הגירושין

הליך הגירושין כולל בתוכו את כל הנושאים המשותפים הנובעים מעצם החיים המשותפים של בני הזוג, חשוב להיוועץ בעורך דין העוסק בענייני גירושין על מנת לעמוד על מלוא זכויותיכם המגיעות לכם בהליך הגירושין. ישנם זכויות ממוניות רכושיות, משמורת, הסדרי ראיית ילדים קטינים, זכות למזונות הקטינים, זכות לכתובה וכדומה.

יש לציין ולהדגיש כי אדם הבוחר להתגרש ללא ייעוץ של עורך דין עלול לאבד את זכויותיו ולעיתים לא תהא דרך לערער או לחזור על כך. כל וויתור על זכות ממונית או רכושית אשר תקבל תוקף ואישור מחייב של ערכאה שיפוטית אבודה ולא ניתן לחזור אחורה, בתי המשפט לרוב יטענו כי: "הסכמים יש לכבד".

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בהליך של גירושין באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ