גיל הפרישה

השאלה המרכזית בנושא גיל הפנסיה הינה: באיזה גיל יוצאים לפנסיה? והתשובה תשתנה בהתאם למינו של העובד. נכון לשנת 2016 גברים יחשבו כי הגיעו לגיל הפנסיה בגיל 67, ואילו גיל הפנסיה לנשים נע בין גיל 62 לגיל 64.

על מנת לקבוע מהו גיל פרישה לנשים, יש צורך לבחון האם האישה נולדה לפני שנת 1955 או אחרי, בכל מקרה גיל פנסיה נשים ייבחן שוב בתחילת שנת 2017.

גיל פרישה חובה

חוק גיל פרישה קובע כי בגיל 67 גם גברים וגם נשים ייצאו לגיל פרישה. במקרים בהם קיים הסדר קיבוצי במקום העבודה, או הסכם אישי בין המעסיק לעובדיו, ניתן יהיה להאריך את המשך עבודתו של העובד אשר היגעה לגיל פרישה חובה. במקרים בהם אין הסכם קיבוצי או הסכם אישי והעובד בכל זאת מבקש להמשיך לעבוד במקום עבודתו, המעסיק רשאי לשקול את בקשת העובד, לאחר הפעלת שיקול דעת נכון וראוי יקבל המעסיק החלטה בבקשת העובד.

פנסיה מוקדמת

יציאה לפנסיה מוקדמת מותרת החל מגיל 60 שנה אצל נשים וגם אצל גברים, מתחת לגיל 60 עובדים אינם זכאים לצאת לפנסיה בישראל. ישנם מקרים חריגים בהם המעסיק והעובד סיכמו בחוזה עבודה אישי על יציאה לפנסיה מוקדמת לפני גיל 60, חשוב להדגיש כי במקרים אלה המעסיק הוא זה שיישא וישלם את כל העלויות הקשורות ליציאה המוקדמת לפנסיה.

לנוחיותכם מצורף קישור לאתר של המוסד לביטוח לאומי – מחשבון חישוב גיל פרישה וזכאות לקצבת זקנה.

ביטוח זקנה

כל גבר או אישה במדינת ישראל הינם מבוטחים בביטוח זקנה החל מהרגע בו הגיעו לגיל 18 שנים. בהגיעם של העובדים לגיל פרישה יוכלו העובדים להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי לקבלת קצבת זקנה, קצבת הזקנה תשולם לעובדים אשר יעמדו במבחן ההכנסות הקבוע בתקנות המוסד לביטוח לאומי.

במקרים בהם עובדים אינם זכאים לקבל קצבת זקנה בשל אי עמידה במבחן ההכנסות, אותם עובדים יוכלו להגיש תביעה נוספת לקצבת זקנה במועד הפרישה השני. במועד הפרישה השני קצבת הזקנה תוענק על ידי המוסד לביטוח לאומי ללא כל קשר להכנסות התובע.

הגשת תביעה לקצבת זקנה

כדי לקבל קצבת זקנה על התובע להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי הסמוך לאזור מגוריו של העובד. התביעה תוגש על גבי טופס תביעה לקצבת זיקנה, על התביעה להיות מוגשת לא יאוחר ממועד של 12 חודשים מיום הגעת העובד לגיל פרישה.

שיעור קצבת פרישה

שיעורי קצבת הזקנה הבסיסית אשר נקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי הינם: סך של 1531 ₪ בחודש לאדם יחיד ו 2301 ₪ לזוג. החל מגיל 80 ומעלה שיעור קצבת הזקנה הבסיסי ליחיד עומד על סך של 1617 ₪ ואילו לזוג השיעור עומד על סך של 2387 ₪ . במידה ושני בני הזוג עומדים בכל תנאי חוק המוסד לביטוח לאומי לקבלת שיעור קצבת זקנה, כל אחד מהם יקבל קצבת זקנה בשיעורים הקבועים ליחיד.

עורך דין העוסק בזכויות גיל פרישה מעבודה – פנסיה

לכל שאלה בנושא גיל פנסיה לנשים או גברים, אל תהססו לפנות לעורך דין העוסק בזכאויות גיל פרישה מול המוסד לביטוח לאומי. עורך הדין יבדוק את זכויותיכם וימליץ לכם  האם כדאי להגיש תביעה להכרה בגיל פרישה מעבודה – פנסיה. זכרו גיל הפנסיה לנשים נמצא במגמת עליה ומתעדכן מידי כמה שנים, לצורך בירור מעמיק בנושא גיל פנסיה נשים מומלץ לפנות לעורך דין הבקיא בתחום.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני עבודה וזכויות גיל פרישה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ