ביטול הסכם גירושין אינו דבר של מה בכך, אדם החפץ לבטל הסכם גירושין יאלץ להוכיח את טענותיו ועילותיו לביטול ההסכם, לא בקלות אם בכלל יורה בית המשפט על ביטול הסכם גירושין. בפורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לקורא מידע על המקרים בהם ניתן לבטל הסכם גירושין ותוכלו לייצור קשר עם אחד מעורכי הדין של הפורטל לצורך סיוע והכוונה בנושא.

גישת בתי המשפט לביטול הסכם גירושין

הגישה הרווחת בבתי המשפט בישראל הינה כי הסכמים יש לכבד, אך למרות זאת הסכם גירושין הינו הסכם אשר כפוף לדיני החוזים חרף העובדה כי הינו במהותו שייך לדיני המשפחה. על מנת לבטל הסכם גירושין יש להוכיח כי התקיימה אחת העילות לביטול חוזה לפי דיני החוזים.

ביטול חוזה בדיני חוזים

לצורך ביטול חוזה ברמה המשפטית על הטוען להוכיח כי התקיימה אחת העילות לביטול חוזה לפי דיני חוזים, להלן רשימת העילות בגינן ניתן לעתור לביטול הסכמים:

  • טעות- מדובר בטעות עובדתית או טעות חוקית בזמן כריתת החוזה.
  • הטעיה- התקשרות בחוזה בעקבות טעות שנוצרה בעקבות הצד השני לחוזה (הצד המטעה).
  • עושק- מצב בו הצדדים מתקשרים בחוזה בעקבות ניצול של מצוקת אחד הצדדים לחוזה.
  • כפייה- התקשרות בחוזה בעקבות אמצעי כפייה על ידי אחד מהצדדים לחוזה בכוח פיזי או מילולי.
  • הפרת חוזה הפרה יסודית- מדובר בהפרה שכל אדם מן הישוב לא היה מראש מתקשר בחוזה אם היה יודע את ההפרה הצפויה מבעוד מועד.

הסעדים לביטול חוזה

אחד הסעדים המוכרים ביותר בדיני חוזים הינו סעד מסוג ביטול חוזה. כך גם בדיני משפחה, בהתאם לרשימת המקרים במסגרתם אכן ניתן להגיש עתירה לביטול הסכם גירושין.

במידה והסכם הגירושין עליו חתמו הצדדים קיבל תוקף של פסק דין, לא מדובר בהליך של ביטול חוזה רגיל אלא בהליך של ביטול פסק דין. במקרים שנדרש ביטול פסק דין בתי המשפט יעדיפו ליתן חשיבות לסופיות הדיון והפשרה שבין הצדדים לצורך סיום ההליך, רק במקרים חריגים יבוטלו פסקי דין על ידי בתי המשפט.

משמעות הסכם הגירושין

הסכם גירושין הינו הסכם המחייב את הצדדים באופן מוחלט, על אחת כמה וכמה במקרים בהם ההסכם קיבל אישור ותוקף של פסק דין. לאור כל אלה לפני שאתם ממהרים לחתום על הסכם גירושין מומלץ ואף חובה לבדוק את סעיפי ההסכם באמצעות עורך דין מנוסה העוסק בדיני משפחה.

לקריאה נוספת בנושא

מזונות אישה לאחר גירושין

חוק בית המשפט לענייני משפחה

עורך דין העוסק בביטול הסכם גירושין

לצורך עריכת הסכם גירושין, אישורו וניסוחו מומלץ ורצוי לשכור שירותיו של עורך דין העוסק בדיני משפחה וזאת לאור העובדה כי בתי המשפט לא ימהרו לבטל הסכמי גירושין בקלות בשל הסברה כי הסכמים יש לכבד. במידה ואתם מעוניינים להגיש תביעה לביטול הסכם גירושין פנו לעורך דין העוסק בדיני משפחה, עורך הדין יסייע לכם בתהליך ויבדוק את המצב המשפטי שלכם וייעץ לכם כיצד עליכם לפעול.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני משפחה וביטול הסכמי גירושין באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה