ת"א: 03-5544231

בדיקת תיק הוצאה לפועל

בדיקת תיק הוצאה לפועל

לטובת כל נושה קיים חוב כספי מוכח מכוח חוזה פסק דין צ'ק וכו'. אותו נושה רשאי לפנות ללשכת ההוצאה לפועל הסמוכה לאזור מגוריו, לצורך פתיחת תיק הוצאה לפועל. ישנם מקרים רבים כי כנגד אותו חייב, נפתחו תיקי הוצאה לפועל שונים ומגוונים, על ידי נושים שונים אשר כולם דורשים את החוב יחד באותו הזמן.

כיצד על החייב לפעול

ראשית, על כל חייב לפנות לרשות האכיפה והגבייה הסמוכה למקום מגוריו ולערוך בדיקת תיק הוצאה לפועל בפני פקיד הלשכה במדור "חייבים. לברור לשכת ההוצאה לפועל הקרובה למקום מגוריכם הקליקו על הקישור הבא: לשכת ההוצאה לפועל- רשות האכיפה והגבייה. לאחר הבדיקה החייב יידע בוודאות, כמה תיקי הוצאה לפועל נפתחו כנגדו, מי הנושים, מהם הסכומים, מה גובה הקרן והריבית.

לאחר בדיקת תיק ההוצאה לפועל, על החייב להחליט באילו פעולות לנקוט. תוך בחירת המסלול המתאים למקרה הספציפי שלו  וזאת על מנת להגיע למצב הרצוי שהוא סגירת תיק ההוצאה לפועל. זה המקום לציין ולהדגיש כי חייב אשר מתעלם מהתיקים הפתוחים כנגדו ייחשב מבחינת לשכת ההוצאה לפועל כ"חייב משתמט". זה המצב הכי פחות רצוי שחייב יגיע אליו, ואז יוטלו על החייב סנקציות ועיקולים שונים.

סגירת תיק הוצאה לפועל

חייב יכול להגיש בקשה לסגירת תיק הוצאה לפועל, במקרים הבאים:

  1. הוא פרע את חובו.
  2. נחתם הסכם פשרה בין הזוכה לחייב.
  3. ניתן פסק דין מאוחר יותר המבטל את החוב.
  4. במשך שנתיים לא נעשתה כל פעולה בתיק על ידי הנושה.

יובהר, כי מטבע הדברים, גם זוכה יכל להגיש בקשה מטעמו לסגירת תיקי הוצל"פ. יש להגיש את הבקשה ללשכת ההוצאה לפועל בה מתנהל התיק. את הבקשה נגיש על גבי טופס בקשות כלליות-3. כמו כן, על מבקש הבקשה לסגירת תיק הוצל"פ, להגיש מסמכים התומכים את טענות הסגירה.

הליכים אפשריים

במידה ואף אחד מהמקרים לסגירת תיק הוצאה לפועל לא מתאים לחייב, לחייב לא תהא ברירה, אלא לפעול לפי החלופות והאפשרויות שרשות האכיפה והגבייה מעמידה בפניו. לרוב, מדובר במקרים בהם החוב הינו בסכומי כסף גדולים ו/או במקרים בהם ישנם מספר נושים, מספר תיקי הוצל"פ והסכומים הינם גבוהים.

מומלץ להיוועץ בעורך דין, במועד המוקדם ביותר. על מנת, שעורך הדין יוכל לבחור בעבורכם את ההליך המתאים ביותר, במקרה הספציפי של כל חייב. יש מספר אפשרויות העומדות לחייב: להגיש בקשה לפשיטת רגל, להגיש בקשה לאיחוד תיקים, הגשת טענת פרעתי, להגיש בקשה להכרזה על חייב מוגבל באמצעים.

על מנת להיוועץ בעורך דין, ללא כל שיהוי נוסף, כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את פרטיכם על גבי הטופס המקוון. נציגי הפורטל יעבירו את פנייתכם לעורך דין שיכוון אתכם, כיצד לערוך בדיקת תיק הוצל"פ. ולאחר מכן יוכל עורך הדין, לסייע לכם לסגור את התיקים, או להסדיר את החובות באחת מן הדרכים המפורטות לעיל.

 

[kkstarratings]