על מנת להימנע מהפתעות ואי נעימות, רצוי כי כל אחד יעשה בדיקת תיקים בהוצאה לפועל, גם אם לא נעשו בהם כל פעולות גבייה.

כיצד מתבצע בירור תיקים בהוצאה לפועל?

על מנת לערוך בירור אודות תיקים המתנהלים על שם חייב בלשכות ההוצאה לפועל, על החייב לגשת ללשכת ההוצאה לפועל ולהנפיק את המסמכים הבאים:

  • רשימת תיקים לחייב- מדובר בדף המפרט את כל תיקי ההוצאה לפועל שנפתחו כנגד אותו חייב בכל לשכות ההוצאה לפועל בארץ.
  • פרוט תיקים לחייב- מדובר במסמך המפרט כל חוב בנפרד, כגון: שם הזוכה, שם עורך הדין המייצג את הזוכה, כתובות, טלפונים, תאריך פתיחת החוב וכדומה.
  • דף חשבון של כל חוב בנפרד- דף המפרט גובה כל חוב בתיק ההוצאה לפועל, מיום שנפתח התיק ועד ליום הנפקת הדף.

בדיקת תיקים בהוצאה לפועל

לאחר בירור תיקים בהוצאה לפועל

לאחר שחייב ביצע בירור תיק הוצאה לפועל, על החייב לפעול על מנת לסגור או להסדיר את תיקי ההוצאה לפועל. לצורך הסדרת תיקי ההוצאה לפועל עומדות לחייב מספר אפשרויות ועל החייב לבחור מהי האפשרות המתאימה ביותר עבורו.

להלן רשימה לא סגורה של האפשרויות העומדות לחייב על מנת להסדיר את תיק ההוצל"פ:

להגיש בקשה לאיחוד תיקים, בקשה לביטול הגבלות, בקשה לטענת פרעתי, התנגדות לביצוע שטר או צ'ק, בקשה לביטול פינוי, בקשה לביטול עיקול, בקשה להקטנת חוב, בקשה להכריז על חייב מוגבל באמצעים, בקשה לחקירת יכולת, בקשה לסגירת תיק וכדומה.

לייעוץ והכוונה מהי הדרך הטובה ביותר ומהו המסלול המתאים ביותר לחייב, בהתאם למצבו המשפטי והעובדתי של החייב, ניתן לפנות לעורכי דין מובילים העוסקים בהוצאה לפועל.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בהוצאה לפועל באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ