אלכוהול בנהיגה לפי חוק

לא קיים חוק אלכוהול ונהיגה, מקרים אלה מוסדרים בתקנות התעבורה לפיהם אדם הנוהג ברכב ייחשב כמצוי תחת השפעת אלכוהול במקרים הבאים:

  • ריכוז האלכוהול בגופו של הנהג עולה על 50 מיליגרם אלכוהול ב 100 מיליליטר דם או עולה על 240מיקרום אלכוהול אוויר נשוף.
  • נהגים חדשים, צעירים (פחות מ-ה24 שנים) ונהגים מקצועיים מוגדים בתקנות כשיכורים אם בגופם ישנה כמות אלכוהול בריכוז העולה על 10 מיליגרם אלכוהול ב 100 מיליליטר דם או עולה על 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף.
  • נהג אשר נמצא בגופו סם מסוכן על פי פקודת הסמים המסוכנים.

כמות אלכוהול המותרת לנהיגה הינה כמות אלכוהול המופחתת מהריכוזים המפורטים לעיל.

העונש על נהיגה בשכרות

  1. פסילת רישיון הנהיגה באופן מיידי לתקופה של לפחות שנתיים וייתכן בצרוף עונש מאסר או קנס.
  2. זקיפת 10 נקודות חובה לנהג.
  3. החרמה ואיסור שימוש ברכב בו נעברה העברה לתקופה של 3 חודשים ולעיתים אף יותר.

בדיקת הינשוף

ינשוף הינו מכשיר המסייע לבדוק את כמות האלכוהול המצויה בגופו של נהג ע"י מדידת כמות האלכוהול באוויר נשוף של הנהג. ישנם מקרים בהם תהא הקלה בעונשו של הנהג במידה ויוגש כנגדו כתב אישום ויתגלה במהלך ההליכים כי חלה טעות טכנית או אנושית בבדיקת הינשוף, טעות כזאת אשר עלולה להוביל להפחתה בעונש ובמקרים קיצוניים אפילו לזיכוי בעונש.

חשוב לזכור כי אין לבצע בדיקת ינשוף אם טרם חלפו לפחות 15 דקות מרגע שתיית משקה האלכוהולי האחרון ששתה הנהג. תפקידו של עורך הדין לבדוק היטב את אופן בו הנהג נבדק במהלך האירוע ולראות אם ניתן למצוא כשלים כאלה ואחרים בדרך בה בוצעה הבדיקה וכן לכרסם מהימנות בדיקת הינשוף.

כמות האלכוהול המותרת בנהיגה לפי חוק

לשאלה כמה אלכוהול מותר בנהיגה התשובה משתנה מאדם לאדם, בין היתר התשובה תלויה במשקלו של האדם ובנתונים נוספים כגון: האם אותו אדם אכל לפני ששתה וכדומה. בכדי להגדיר בחוק מיהו הנהג השיכור נדרש החוק להגדיר באופן חד משמעי מהי כמות האלכוהול המותרת לפני נהיגה. לאור העובדה כי השפעת האלכוהול הינה אישית ואינדיבידואלית לכל נהג נדרש החוק להגדיר מה הכמות או הרף המינימאלי של ריכוז אלכוהול המותר בגופו של נהג.

בדיקות השכרות השונות מסייעות לשוטרים לבחון האם אותו נהג ששתה אלכוהול עבר את רמת האלכוהול המוגדרת בחוק כרף המינימאלי התחתון, כל חריגה מעבר לרף התחתון מפעילה את הגדרת החוק לשיכור. כאשר הרף התחתון המוגדר בחוק בבדיקת נשיפה הינו 290 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף.

אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בנהיגה בשכרות? עברתם עבירה של נהיגה בשכרות או לכל שאלה בקשר לכמות אלכוהול המותרת בזמן נהיגה,  השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ