פעמים רבות נשאלת השאלה מה קורה שאדם הולך לעולמו ולא ברור האם הותיר אחריו משפחה או יורשים כלשהם? במקרים כאלה יש צורך לבצע חיפוש לצורך איתור יורשים פוטנציאליים של המנוח. בפורטל עורכי הדין דין תוכלו לקבל את כל המידע הבסיסי כיצד עליכם לפעול במקרים בהם יקום הצורך לאתר יורשים לפני חלוקת עיזבון, בפורטל תוכלו לשאול שאלות והתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום צוואות והירושות.

מינוי אפוטרופוס לעיזבון

במקרים בהם אדם הלך לעולמו ולא ברור האם הוא הותיר אחריו יורשים או צאצאים יתמנה אפוטרופוס כללי מטעם המדינה על כלל נכסיו של המנוח (עיזבונו). על האפוטרופוס הכללי חלה החובה לבחון את מצבו המשפחתי של המנוח טרם פטירתו על מנת לקבוע את אופן חלוקת הירושה, ייתכנו מצבים בהם קרובי משפחה מדרגה שלישית יגיעו בדרישה להיפרע מהעיזבון כיורשים החוקיים.

תביעת עיזבון על ידי יורשים מדרגה שלישית

הפסיקה במדינת ישראל קובעת הלכה חד משמעית במקרים בהם קרובי משפחה מדרגה שלישית מבקשים להיפרע מהעיזבון המנוח בטענה כי אין קרובי משפחה מדרגה ראשונה ושנייה, ההלכה קובעת כי: אדם הטוען לזכות בעיזבון יחול עליו מבחן "השקידה הסבירה". זאת אומרת, על המבקש לשקוד בצורה סבירה על מנת לאתר יורשים פוטנציאליים אחרים חוץ ממנו, רק אם לא צלח לאתר יורשים אחרים בקשתו להיפרע מהעיזבון תאושר על ידי בית המשפט.

לקריאה נוספת

חלוקת ירושה

תקנות הירושה

ניהול עיזבון

עורך דין המתמחה באיתור יורשים

לקבלת שירותים משפטיים וחקירות קשרים משפחתיים עליכם לשכור שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום, עורך הדין יבדוק את המצב המשפחתי של המנוח ובהתאם לממצאים ולחקירה ימליץ לכם עורך הדין כיצד עליכם לפעול.

במקרים של קרובי משפחה שלישיים המעוניינים להיפרע מהעיזבון, עורך הדין יגיש תביעה משפטית בנושא איתור יורשים בהתאם להנחיות הפסיקה ומבחן השקידה הסבירה על מנת להוכיח בעלות חוקית בנכסים מכוח ירושה.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה באיתור יורשים וירושות באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה