"קרקע פנויה"

קרקע פנויה לצורכי תשלום מס רכוש עשויה להיות כל קרקע המיועדת לבנייה גם טרם הותרה לבנייה, קרקע אשר עליה עומד מבנה זמני או ארעי, קרקע שעליה ישנו מבנה קבוע ששטחו המנוצל עומד על כ-30% מהשטח המותר לבנייה.

שיעורי תשלום מס רכוש

החל מחודש ינואר בשנת 2000, נקבע כי שיעורי מס רכוש יעמדו על אפס ומאז תשלומי מס רכוש בוטלו לחלוטין. מס רכוש הוטל בגין שווי המקרקעין, ללא משמעות להכנסה שניתן היה להפיק ממנה. שיעורי תשלום מס רכוש נקבעו על ידי מנהל מס רכוש אחת לחמש שנים, מנהל מס רכוש היה עשוי לשנות את שיעורי מס הרכוש בכל שנה במהלך חמש השנים במידה וחלו שינויים בשווי הקרקע.

אישור מס רכוש

לאחר חתימה על הסכם מכר, על המוכרים והקונים להגיש הצהרה – דיווח לרשויות המס אודות ביצוע עסקת המכר. בהתאם להצהרה המוגשת על ידי הצדדים לעסקה נקבעות שומות לתשלום. על מנת לבצע כל רישום והעברת זכויות בנכס מקרקעין על שם הרוכשים, על הצדדים להציג אישורי תשלום מיסים.

עסקאות מכר שבוצעו בתקופה בה היו מחויבים בתשלום מס רכישה, נאלצו להגיש אישור על מס רכישה לטאבו. חשוב לציין כי ללא קבלת אישורי מיסים לא ניתן לבצע כל העברת זכויות בטאבו על שם הרוכש, עיכוב בתשלומי מיסוי מקרקעין עלול לעכב את כל הליך רישום והעברת הזכויות בטאבו על שם הרוכש.

מס מכירה

לאחר שבשנת 2000 הוחלט על ביטול מס הרכוש, הוכנס לחוק מס מכירה, מס המכירה הינו מס שהוטל על מכירת זכות במקרקעין. מס המכירה הוטל על כל שווי המכירה בפועל החל מהשקל הראשון. בשנת 2001 בוטל גם מס המכירה כך ששיעור מס מכירה כיום עומד על 0%.

מעוניינים לדעת עוד? היכנסו למאמרים הבאים

מדוע לא לחתום על זכרון דברים לעסקת מקרקעין לרכישת נדלן?

רכישת מגרש או קרקע חקלאית

עורך דין העוסק באישור מס רכוש

במידה ורכשתם זכות במקרקעין והזכויות טרם עברו על שמכם, מהסיבה כי המוכר מתמהמה בהנפקת אישורים המעידים על תשלום מיסי מקרקעין, או/ו במידה ויש לכם שאלה הקשורה במיסוי מקרקעין, אל תהססו פנו לעורך דין העוסק במיסוי מקרקעין. עורך הדין ייעץ לכם האם כדאי להגיש תביעה לקבלת אישור מס רכוש או אכיפת הסכם מכר, לצורך העברת הזכויות על שמכם.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה במיסוי מקרקעין באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר ביניכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

 

מוזמנים לפנות בכל שאלה