באמצעות פורטל עורכי הדין דין נט תוכלו לקבל מידע בסיסי ונחוץ לצורך קבלת אישור לבניית פרגולה, בנוסף עורכי הדין של הפורטל ישמחו לסייע לכם ולענות על כל שאלותיכם.

ההגדרה של פרגולה בחוק התכנון והבנייה

החוק מכנה פרגולה בשמה הנוסף: "מצללה". פרגולה הינה מבנה פתוח ללא קירות עם כירוי חלקי השמש להצללה, פרגולה בהגדרתה בנויה עד לגודל של 50 מ"ר, או ששטחה הינו שווה לרבע משטח הגינה או הגג הגדול מבין השניים קובע.

אישור לבניית פרגולה

עד לחקיקת התיקון בחוק היה צורך להוציא היתר לבניית פרגולה, לאחר חקיקת התיקון לחוק יש צורך להוציא רק אישור לבניית פרגולה. הרעיון שעומד מאחורי הצורך באישור לבניית פרגולה הינו נועד לקדם את בטיחות משתמשי הפרגולה, אישור לבניית ייעשה על ידי מהנדס שיבדוק את תקינות ובטיחות הפרגולה לשימוש.

הליך קבלת אישור לפרגולה

לאחר בניית הפרגולה יש צורך להזמין מהנדס תוך 45 ימים ממועד סיום בניית הפרגולה, על מנת שזה יחתום על אישור לבניית פרגולה. את האישור המהנדס יש להעביר לרשות המקומית, על מנת להנפיק אישור לבניית הפרגולה. חשוב להדגיש כי כל פרגולה טעונה אישור לפי חוק.

מקרים בהם הרשות המקומית לא מאשרת פרגולה

ישנם מקרים בהם הרשות המקומית תסרב לאשר פרגולה מכל מיני סיבות, הסיבות העיקריות והנפוצות ביותר נובעות בשל ליקויי בטיחות. במקרים כאלה סביר להניח כי המהנדס בעצמו לא יסכים להנפיק דו"ח לאישור הפרגולה.

פרגולה לא מאושרת

אדם העושה שימוש בפרגולה שלא קיבלה אישור מהרשות המקומית לשימוש, הינו עובר עבירה פלילית מסוג חריגות בנייה. עבירה ל חריגות בנייה עלולה להוביל את העבריין לקבלת קנסות כבדים וצווי הריסה. במקרים אלה מומלץ להיוועץ עם עורך דין העוסק בחריגות בנייה.

עורך דין העוסק  באישור לבניית פרגולה

במקרים בהם אתם נתקלים בבעיות לאישור פרגולה או במקרים בהם הוגשה נגדכם תביעה לאישור פרגולה באמצעות כתב אישום, אל תהססו פנו לעורך דין העוסק בתחום הנדל"ן במועד המוקדם ביותר. עורך הדין יסייע לכם לאשר את הפרגולה ולהתמודד עם כל הבירוקרטיה הדרושה לצורך אישור הפרגולה, אל תבזבזו זמן מול הרשויות המקומיות תנו לעורך דין בעל ניסיון וידע בתחום להתמודד מול השרויות.

זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בהוצאת אישור לבניית פרגולה באזור מגוריכם? השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

מוזמנים לפנות בכל שאלה