כיצד לקבל אישור הסכם גירושין

לאחר שבני הזוג הגיעו להסכמות לפנים משורת הדין וחתמו על כל סעיפי ההסכם, על הצדדים לפתוח תיק בבית המשפט לענייני משפחה בבקשה לאישור הסכם גירושין. לאחר תשלום אגרת בית המשפט ופתיחת התיק ייקבע לצדדים מועד דיון לאישור ההסכם בפני שופט בית המשפט לענייני משפחה.

הצדדים יגיעו לדיון בבית המשפט מלווים בתעודת זהות יזהו את עצמם בפני בית המשפט, בית המשפט יקריא את סעיפי ההסכם העיקריים ויאמת עם בני הזוג כי אכן חתמו על ההסכם מרצונם החופשי, לאחר שהבינו את תוכנו ומשמעו. במידה ובית המשפט יתרשם כי ההסכם תקין וכי הצדדים חתמו עליו מרצונם תוך הבנה, ייתן בית המשפט להסכם תוקף של פסק דין מחייב.

לאחר אישור ההסכם

לאחר שבית המשפט לענייני משפחה אישר את הסכם הגירושין ונתן לו תוקף של פסק דין, יפנו הצדדים לבית הדין הרבני, על מנת לסדר את נושא הגט. הצדדים יגישו את ההסכם לבית הדין הרבני אשר יזמן את הצדדים לדיון בהסכמה לגט ולאחר שהצדדים יצהירו בפני בית הדין כי ברצונם להתגרש ייקבע להם מועד לסידור גט.

תביעות לאחר אישור הסכם גירושין

רבים הם המקרים בהם לאחר מועד אישור ומתן תוקף להסכם הגירושין, אחד מן הצדדים יגיש אחת מהתביעות הבאות: תביעה לביטול אישור הסכם הגירושין, תביעה להגדלת או הקטנת מזונות, תביעה לשינוי הסדרי ראייה או תביעות לאכיפת הסכם הגירושין.

במקרים כאלה מתנהל הליך משפטי על כל המשתמע מכך, מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בענייני משפחה על מנת לקבל ייצוג הולם בסוגיות אלה.

לקריאה נוספת על נושאי משפחה וגירושין

גירושין ברבנות

גירושין אזרחיים

עורך דין העוסק באישור הסכם גירושין

במידה ואתם מעוניינים לערוך הסכם גירושין או במידה והוגשה נגדכם עתירה לביטול אישור הסכם גירושין עליכם לפנות לעורך דין העוסק בענייני משפחה. עורך הדין יפעל בהתאם למצב המשפטי שלכם בדרך המקצועית והטובה ביותר עבורכם, פנייה לעורך דין בזמן תסייע לכם לאשר את הסכם הגירושין בצורה אבסולוטית שלא ניתן יהיה לערער עליה.

אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין שמתמחה בדיני משפחה ואישור הסכם גירושין באזור מגוריכם, השאירו את פרטי הקשר שלכם בטופס המקוון שבאתר ואנו נקשר בינכם לבין טובי עורכי הדין במהירות וללא התחייבות.

ייעוץ טלפוני
2,000 ש"ח + מע"מ